مجلس ایران دات كام
رشیدی در گفت وگو با مجلس ایران دات كام:

رزمایش مشترک تهران و باکو منجر به امنیت پایدار می شود

رزمایش مشترک تهران و باکو منجر به امنیت پایدار می شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برگزاری رزمایش مشترک ایران و جمهوری آذربایجان حتما اثر مثبت دارد و در منطقه امنیت و صلح پایدار بوجود می آورد.محمد رشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به توافق ایران و جمهوری آذربایجان برای برگزاری رزمایش مشترک در دریای خزر، اظهار داشت: هر رزمایش مشترکی بین کشورهای منطقه و همسایه نشان دهنده صلح و ثبات پایدار می باشد و این پیام را خواهد داشت که بیگانگان نباید در امور کشورهای منطقه و همسایه ما دخالت کنند.
وی بیان نمود: زمانیکه روابط کشورهای همسایه و منطقه با یکدیگر خوب باشد و میان آنان امنیت پایدار برقرار باشد، سطح همکاری و تعاملات این کشورها در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، نظامی و سیاسی هم بهبود می یابد.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از طرفی زمانیکه کشورهای همسایه و منطقه در کنار هم باشند و رزمایش مشترک برگزار یا بازارهای مشترک اقتصادی ایجاد کنند، به بیگانگان این پیام را می دهند که نباید در امور آنان دخالت کنند.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: بیگانگان و کشورهای غربی با دخالت در امور کشورها به دنبال استعمارگری هستند و به جز فتنه انگیزی، اختلاف افکنی و درگیری میان آنان هدف دیگری ندارند. اساسا با همگرایی و همکاری میتوان دست بیگانگان را از منطقه کوتاه کرد.
رشیدی ضمن اشاره به این که برگزاری رزمایش مشترک ایران و جمهوری آذربایجان حتما اثر مثبت دارد و در منطقه امنیت و صلح پایدار ایجاد می کند، اظهار داشت: آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی به شکل جدی به دنبال ایجاد اختلاف بین جمهوری آذربایجان و کشورهای منطقه همچون ایران بوده و هنوز هم هستند، اما تاکنون مدیریت و تعاملات خوب میان طرفین مانع جدی شدن و تشدید این اختلافات شده است.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برگزاری رزمایش مشترک ایران و جمهوری آذربایجان باعث می شود کشورهای بیگانه بخصوص غربی ها گام هایی را به عقب بردارند و از اختلاف افکنی و دخالت های خود فاصله بگیرند. هر چه رزمایش مشترک و تعاملات بین ما و کشورهای منطقه و همسایه بیشتر باشد، سبب می شود امنیت و صلح پایدار در منطقه تثبیت شود.


منبع:

1402/07/22
08:25:24
0.0 از 5
3258
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱