مجلس ایران دات كام
فراكسیون زنان مجلس در بیانیه ای؛

اقدامات نرگس محمدی نافی هر گونه صلح و ثبات است

اقدامات نرگس محمدی نافی هر گونه صلح و ثبات است

به گزارش مجلس ایران دات کام، فراکسیون زنان مجلس در اطلاعیه ای تصریح کرد: اقدامات نرگس محمدی مخالفت جدی با حاکمیت قانون و پیشبرد روندهای مردم سالارانه دارد و نافی هر گونه صلح و ثبات در مرزهای سرزمینی ایران است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، فراکسیون زنان مجلس در اطلاعیه ای تاکید کرد که اعطای جایزه صلح نوبل به نرگس محمدی بیشتر از آن که نشانگر پشتیبانی از صلح و دوستی و پشتیبانی از اقدامات بشردوستانه باشد، اقدامی سیاست زده، غیراخلاقی و ضدپیشبرد فرایندهای مردم سالارانه است.
متن بیانیه فراکسیون زنان مجلس به دنبال اعطای جایزه صلح نوبل به نرگس محمدی به شرح زیر است:
جایزه صلح نوبل باید محملی برای بازیابی صلح جهانی، نزدیکی ملل به یکدیگر و پرهیز از خشونت در سطوح خرد و کلان باشد نه این که در مقابله با حقوق ملت ها دنبال شود. این جایزه که به شکلی بایستی نماد پاسداشت فعالیتهای انسان دوستانه و مروج صلح و دوستی در جهان باشد، طبق وصیت نامه نوبل باید به کسی تعلق گیرد که بیشترین یا بهترین کار را برای برادری بین ملت ها و ترغیب کنفرانس های صلح کرده باشد نه به کسانی اعطا شود که عملکردشان مصداق صریح سوگیری های سیاسی و نتیجه مهندسی قدرت های سلطه گر باشد.
متأسفانه اعطای این جایزه در سالهای گذشته به جنگ افروزانی مانند شیمون پرز، اسحاق رابین، باراک اوباما و… که عامل شدیدترین تحریم ها ضد ملت ایران بوده اند، نشان داده است این جایزه کاملا سیاسی است، به دشمنان ملت های آزاده جهان اعطا می شود و هیچگاه در راه روح واقعی خود حرکت نمی نماید.
در روزهای اخیر هم شاهد بودیم که این جایزه در یک حرکت کاملا سیاسی و مغرضانه به نرگس محمدی اعطا شد؛ کسی که سال هاست ضد جمهوری اسلامی ایران فعالیت سیاسی کرده و ضمن مخالفت با فرآیندهای مردم سالارانه مانند انتخابات، هزینه های قابل توجهی برای اجرای حاکمیت قانون در ایران بوجود آورده است. این فعالیت ها نه تنها نشانی از صلح و دوستی ندارند بلکه با فراهم کردن زمینه های افزایش تحریم های برخی دول استعماری ضد ملت ایران، خود حامل فشار بر زنان و کودکان و اقشار صدمه پذیر جامعه ایرانی شده است.
در واقع اقدامات نرگس محمدی هم مخالفت جدی با حاکمیت قانون و پیشبرد روندهای مردم سالارانه دارد و نافی هرگونه صلح و ثبات در مرزهای سرزمینی ایران است و هم در سطح بین دولی، باعث تشدید رفتارهای ستیزه جویانه و ضدانسانی در چارچوب اعمال یا افزایش تحریم ها شده است. البته نقش مخرب افراد هم مسلک نرگس محمدی و خود وی در اغتشاشات سال قبل که منجر به شهادت بیشتر از ۲۰۰ پلیس امنیت و مردم عادی و تخریب اموال عمومی و مردم شد هم بر کسی پوشیده نیست.
او که به دلیل همین اقدامات خرابکارانه و برخی اتهامات دیگر هم اکنون در زندان به سر می برد، همچنان با رفتارهای غیرمتعارف و اظهارنظرهای دروغ تلاش می کند تا از یکسو مخاصمه سایر دولت ها ضد دولت و ملت ایران را تشدید کند و از طرفی باعث ایجاد شکاف اجتماعی در جامعه ایران شود.
حال پرسش اینجاست که آیا اعطای جایزه نوبل به چنین شخصی دور از تمام اهدافی که از این جایزه انتظار می رود، نیست؟ در واقع اعطای جایزه صلح نوبل به فردی با این اقدامات و منش جنگ طلبانه، بیشتر از آن که نشان گر پشتیبانی از صلح و دوستی و اقدامات بشردوستانه باشد، نشان دهنده اقدامی سیاست زده و نوعی امتیازدهی به رفتارهای خارج از چارچوب، ضدانسانی، مخالف با حاکمیت قانون، غیراخلاقی و ضد پیشبرد فرآیندهای مردم سالارانه است.
این روند که در گذشته هم شاهد آن بودیم و سال جاری به عریان ترین شکل ممکن وجوه ضدصلح و سیاست زده پیدا کرده است، بایستی قبل از آن که این جایزه را برای همیشه وارد مسیری سیاست زده و معیوب سازد، متوقف گردد. این شیوه مهندسی شده و کاملا سیاسی اعطای جایزه صلح نوبل که سال هاست به جایزه جنگ نوبل تبدیل گشته است، خیانتی بزرگ به کودکانی است که به علت اعمال اقدامات یکجانبه و زورمدارانه و عدم دسترسی به دارو، روی تخت بیمارستان ها درحال مبارزه با بیماری هایی هستند که داروهای آنها را نظام سلطه حامی امثال نرگس محمدی تحریم کرده است و حتی در این راه کاملا غیرانسانی، کودکان بیمار ما را هم از دم تیغ تحریم می گذراند.


منبع:

1402/07/16
10:29:00
0.0 از 5
2965
تگهای خبر: اتهام , انتخابات , حامی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳