مجلس ایران دات كام
پیش از عزیمت به امارات متحده عربی؛

قالیباف: سیاست قطعی ایران گسترش روابط با کشورهای همسایه است

قالیباف: سیاست قطعی ایران گسترش روابط با کشورهای همسایه است

به گزارش مجلس ایران دات کام، رییس مجلس شورای اسلامی قبل از عزیمت به امارات متحده عربی اشاره کرد: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران توسعه راهبردی روابط در همه ابعاد با کشورهای همسایه است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی که بامداد امروز (پنجشنبه، ۱۳ مهرماه) بمنظور عزیمت به ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شده بود، در کنفرانس خبری خود به تشریح اهداف این سفر پرداخت.
قالیباف با اعلان اینکه این سفر به دعوت رسمی رییس مجلس ملی فدرال امارات متحده عربی صورت می گیرد، اظهار داشت: هدف از این سفر توسعه مراودات اقتصادی و سیاسی و ارتقای روابط پارلمانی میان دو کشور مسلمان، همسایه در منطقه حساس و اقتصادی و ویژه خلیج فارس است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران را گسترش روابط راهبردی در همه ابعاد با کشورهای همسایه توصیف کرد و اضافه کرد: در امتداد این تصمیم، مصمم و معتقد هستیم گسترش روابط خصوصاً در عرصه اقتصادی و سیاسی در بستری با امنیت پایدار و همراه با صلح می تواند، مراودات را گسترش دهد.
وی منطقه خلیج فارس را برخوردار از خاصیت های راهبردی برای کشورهای همسایه، منطقه و بین الملل دانست و افزود: فرصت های بزرگ توسعه ای اقتصادی و سیاسی موجود در این منطقه، همکاری و تعامل مفید و مثبت برای برقراری امنیت بصورت بومی در خلیج فارس را می طلبد و توسعه همه جانبه و همکاریهای اقتصادی از ضروریات این منطقه است.
قالیباف با اعلان اینکه جمهوری اسلامی ایران باتوجه به این نگاه، جدی بوده و تا حالا قدمهای اساسی برداشته، اشاره کرد: همین طور جمهوری اسلامی ایران قدمهای دیگری نیز در پیش رو خواهد داشت بدین جهت این سفر فرصت مغتنمی جهت بررسی توافقات گذشته، ارزیابی میزان پیشرفت عمومی آنها و مهم تر از آن فرصت بسیار مغتنمی برای توافقات پیش رو و میزان تحقق توافقات خواهد بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در آخر اظهار امیدواری کرد: این سفر نقطه عطفی میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و امارات متحده عربی خواهد بود و امیدواریم آثار آنرا با توجه به این که هر دو کشور بتازگی نیز به عضویت گروه بریکس درآمده اند، در روابط میان کشورها ببینیم.

1402/07/14
14:20:25
0.0 از 5
3016
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام