مجلس ایران دات كام

اعضای هیئت رئیسه تحقیق و تفحص از شرکت های پتروشیمی مشخص شدند

اعضای هیئت رئیسه تحقیق و تفحص از شرکت های پتروشیمی مشخص شدند

به گزارش مجلس ایران دات کام، اعضای هیئت رئیسه تحقیق و تفحص از شرکتهای پتروشیمی انتخاب شدند و علی اکبر کریمی بعنوان رئیس این هیئت انتخاب گردید.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، اعضای هیئت رئیسه هیئت تحقیق و تفحص از شرکتهای پتروشیمی انتخاب شدند.
بر این اساس، علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی بعنوان رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکتهای پتروشیمی انتخاب گردید.
اعضای هیئت همینطور سیدجواد حسینی کیا و رحمت الله نوروزی را بعنوان نواب رئیس اول و دوم و علیرضا سلیمی را بعنوان دبیر هیئت انتخاب کردند.
محورهای تحقیق و تفحص
به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، مجلس شورای اسلامی ۲۴ مرداد ماه سال جاری گزارش کمیسیون صنایع و معادن در خصوص تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از شرکتهای پتروشیمی دولتی در فروش و صادرات محصولات را با ۱۳۴ رای موافق، ۳۷ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۱۷۵ رای مأخوذه به تصویب رساند.
محورهای این تحقیق و تفحص به شرح زیر است:
- چه شرکت هایی مجاز به خرید محصولات پتروشیمی جهت فروش داخلی می باشند و مکانیزم اعمال تخفیف به این شرکت ها چیست؟
- چه شرکت هایی مجاز به خرید محصولات پتروشیمی جهت فروش خارجی و صادرات می باشند و مکانیزم اعمال تخفیف به این شرکت ها چیست؟
- چرا گروه گسترش نفت و گاز پارسیان بخش قابل توجهی از فروش صادراتی خویش را منحصراً به شخصی برزیلی واگذار نموده و مانع رقابت در این حوزه می شود که این کار زمینه فسادهای مختلف را ایجاد نموده است؟
- دلیل عدم تسویه حساب برخی شرکتهای تولید کننده محصولات پتروشیمی با خریداران خارجی چیست و چرا بعضاً برخی خریداران خارجی به شرکتهای تولید کننده دولتی بعضاً تا ۵۰ میلیون دلار بدهکار می باشند؟ چرا منافع ملی و منافع شرکت ها در این خصوص رعایت نشده است؟
- چرا در فروش صادراتی محصولات پتروشیمی در شرکتهای داخلی مختلف بعضاً تفاوت قیمت قابل توجهی وجود دارد؟
- چرا در فروش صادراتی محصولات پتروشیمی در شرکتهای داخلی مختلف بعضاً تفاوت قیمت قابل توجهی با قیمت های جهانی وجود دارد؟


منبع:

1402/07/03
08:13:17
0.0 از 5
3025
تگهای خبر: تصویب , دولت , قیمت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳