مجلس ایران دات كام
آصفری :

در برنامه هفتم توسعه برای جبران کمبود پزشک تدبیر شود

در برنامه هفتم توسعه برای جبران کمبود پزشک تدبیر شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم اراک در مجلس اظهار داشت:  باید در بخش سلامت برنامه هفتم توسعه عبارت افزایش 25 درصدی ذکر شود تا دولت و دستگاه های اجرائی مکلف به تامین تعداد مورد نیاز پزشک متخصص شوند.محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ی عدم تدبیر برای کمبود پزشک در کشور، گفت: تعداد پزشکان متخصص در کشورمان حدود ۸۰ هزار نفر است که نسبت به جمعیت و سرانه جمعیت جهانی کافی نبوده و اصلاً جور در نمی آید، نیاز ما بیش از این است و این تعداد نمی تواند جوابگوی مشکلات مردم در حوزه بیماریها باشد.
وی با اعلان اینکه باتوجه به کمبود پزشک انتظار می رود وزارت بهداشت با ارائه تدابیری آنرا جبران کند، اشاره کرد: در برنامه هفتم توسعه برای جبران این کمبود، اقدامی اساسی مشاهده نمی گردد. خیلی از شهرها و مناطق محروم و مرکز شهرستان ها با کمترین تعداد پزشک متخصص مواجهند و باید وزارت بهداشت اقدامی در این زمینه انجام دهد.
این نماینده مجلس یازدهم با اشاره به لزوم اصلاح بخش سلامت برنامه هفتم توسعه، اضافه کرد: در برنامه هفتم توسعه مصوبه ای در این زمینه آورده ایم که در خصوص آن به تناسب افزایش پزشک عمومی، پزشک متخصص جذب شود اما مشکل آن نیز عدم صراحت برای مکلف کردن دولت می باشد.
نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با تأکید بر این که وزارت بهداشت باید فکری جدی درباره ی کمبود پزشک در مناطق محروم داشته باشد، اشاره کرد: لازم است در بخش سلامت برنامه هفتم عبارت افزایش ۲۵ درصدی به صراحت ذکر شود تا دولت و دستگاه های اجرائی مکلف به تامین تعداد مورد نیاز پزشک متخصص شوند تا این کمبود مشکل آفرین خصوصاً در مناطق محروم مرتفع شود.


منبع:

1402/07/02
12:31:00
0.0 از 5
3012
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴