مجلس ایران دات كام
عمویی در تشریح جلسه كمیسیون امنیت ملی:

ایران با حساسیت تحولات قفقاز را رصد می کند

ایران با حساسیت تحولات قفقاز را رصد می کند

به گزارش مجلس ایران دات کام، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این نشست تاکید شد که ایران با حساسیت تحولات در محیط امنیتی قفقاز را رصد می کند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی در جلسه روز گذشته خود به بررسی آخرین تحولات منطقه قفقاز پرداخت.
وی بیان کرد: در این جلسه امیر احدی، معاون همکاریهای بین المللی ستاد کل نیروهای مسلح با ارائه گزارشی از ارتباطات گوناگون مقامات دفاعی کشورمان با همتایان آذری و ارمنی، اصرار کرد که جمهوری اسلامی ایران با حساسیت تحولات در محیط امنیتی قفقاز را رصد می کند و با فعال کردن دیپلماسی دفاعی، ملاحظات امنیت ملی خودرا پیگیری می کند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: همین طور دمیرچی لو، دستیار وزیر امور خارجه در امور منطقه اوراسیا، روابط دوجانبه کشورمان با ارمنستان و آذربایجان را تشریح نمود و بیان داشت که ما بین کلیت روابط ایران - آذربایجان و حادثه ای که برای سفارت این کشور در تهران رخ داد، تفاوت قائلیم. در پی آن حادثه، هیأت های بین دو کشور رد و بدل شد و در نهایت هم برای عامل آن اقدام کیفرخواست قضائی صادر شد.
عمویی اظهار داشت: نمایندگان حاضر در این نشست هم با ارائه نظرات خود درباره ی تحولات قفقاز تاکید نمودند که تحت هیچ شرایطی مرزهای بین المللی و ژئوپلیتیک این منطقه قابل تغییر نیست و پذیرفتنی نخواهد بود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در ادامه جلسه کمیسیون کمالوندی، معاون سازمان انرژی اتمی به تشریح نشست اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین و گزارش فصلی آژانس از برنامه هسته ای کشورمان پرداخت. در این جلسه طرف های اروپایی در تصویب یک قطعنامه مقابل کشورمان ناکام بودند، اما با صدور یک بیانیه سیاسی به فضای کاری بین ایران و آژانس لطمه زدند که ایران هم پاسخ متقابل داد.
عمویی اشاره کرد: در این نشست لایحه موافقتنامه مقر بین دولت جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به تصویب رسید و گزارش برای ادامه روند رسیدگی به صحن ارجاع شد.

1402/06/28
15:46:17
0.0 از 5
2986
تگهای خبر: پیگیری , تصویب , دولت , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳