مجلس ایران دات كام
مرحبا :

طرح کالابرگ به صورت فراگیر اجرا شود

طرح کالابرگ به صورت فراگیر اجرا شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی باید فراگیر باشد تا منجر به مهار تورم و ثبات بازار شود، البته دولت می گوید زیرساخت های این کار هنوز فراهم نیست.غلامرضا مرحبا در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارزیابی خود از عملکرد دولت در اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی، گفت: برمبنای مصوبه مجلس شورای اسلامی و زمانی که بحث حذف ارز ترجیحی عنوان شد، دولت باید راه های جایگزین آنرا ارائه می کرد.
وی متذکر شد: یکی از راه های جایگزین، اعطای کالابرگ الکترونیکی بود البته نه کالا برگ دهه ۶۰، بلکه کالابرگ الکترونیکی که مردم بتوانند یارانه خودرا دریافت نمایند و خرید خودرا انجام دهند. آن کاری که دولت در چند استان بصورت آزمایشی برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی انجام داده، چیزی نیست که مجلس انتظار داشت و الان هم هنوز به آن مرحله از رضایتمندی نرسیدیم.
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی باید فراگیر باشد، چونکه اجرای سراسری و فراگیر طرح کالابرگ الکترونیکی به مهار تورم و ثبات بازار کمک می نماید و باید زیرساخت های آن از طرف دولت برقرار شود. نظر دولت این است که زیرساخت های لازم برای اجرای فراگیر کالابرگ الکترونیکی وجود ندارد و نمی تواند این کار را بصورت کامل انجام دهد.
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به این که اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی قانون و مصوبه مجلس شورای اسلامی است، دولت ملزم است که زیرساخت های اعطای کالابرگ الکترونیکی را فراهم آورد و سازوکار ارائه کالابرگ الکترونیکی را بصورت فراگیر و سراسری راه بیندازد.
مرحبا اشاره کرد: با توجه به این که خیلی از دهک های جامعه یارانه نقدی دریافت می کنند، پس از حذف ارز ترجیحی باید جایگزین آن به نحوی باشد که مردم بتوانند از یارانه خود بهره گیرند و از طرف دیگر باید سازوکاری فراهم گردد تا دیگر شاهد این تشتتی که مخصوصاً در توزیع مواد غذایی و خرده فروشی ها شاهد می باشیم، نباشیم.


1402/06/19
11:53:47
0.0 از 5
3191
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , رضایتمندی , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱