مجلس ایران دات كام
خضریان خبر داد؛

بررسی وضعیت قوانین املاک و اسکان با حضور وزیر راه

بررسی وضعیت قوانین املاک و اسکان با حضور وزیر راه

به گزارش مجلس ایران دات کام، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به حضور وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: وضعیت سامانه املاک و اسکان و اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه در این نشست بررسی گردید.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، علی خضریان در تشریح نشست جلسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با وزیر راه و شهرسازی و مدیران ارشد سازمان ثبت اسناد، سازمان راهداری، ثبت احوال و همین طور کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: رفع موانع فعالیت شرکت های حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کشور، آخرین وضعیت دستگاه هایی که در راه راه اندازی سامانه املاک و اسکان همکاری کامل را نداشتند و همین طور بررسی کارشناسی بزرگراه ورزقان در دستور کار این جلسه قرار داشت.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس اضافه کرد: بهره گیری از ظرفیت و تکنولوژی های جدید در توسعه کسب وکارها همچون حوزه حمل و نقل باری و مسافری یکی از موضوعات مهم امروز است که می تواند ضمن کاهش هزینه ها در بهبود خدمات نیز مؤثر باشد. اما در بخش حمل بار قوانین همگام با توسعه دانش و فناوری به درستی اجرا نمی شود و مشکلاتی برای صاحبان مشاغل و فعالان به وجود آورده است.
خضریان اشاره کرد: مسئولیت پذیری و حرکت رو به رشد شرکتها در مقابل دولت به عنوان تنظیم گر و در مقابل مردم و خدمات گیرنده ها موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد. پس قرار شد در این بخش وزارت راه و شهرسازی طی یک ماه آتی مقرارت لازم را برای فعالیت این شرکتها در مقیاس بزرگ تدوین و به تصویب هیئت وزیران برساند تا موانع فعالیت آنها به حداقل ممکن برسد.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به دستور دوم جلسه درباب پیگیری وضعیت سامانه املاک و اسکان و اجرای بند ۹ تبصره ۸ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم درباب مالیات بر خانه های خالی از سکنه اظهار داشت: برمبنای گزارشات واصله به کمیسیون و توضیح کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیک با وجود مصوبه قبلی سازمان ثبت احوال همکاری لازم در راه ارائه اطلاعات لازم جهت راه اندازی سامانه را انجام نداده است که قرار شد کارگروه تعامل پذیری علاوه بر ثبت سایر بخشهایی که همکاری لازم را انجام نداده اند، به کمیسیون معرفی کرده و ضمناً ابزارها و ضمانت های اجرائی مذکور در ماده ۹ قانون مدیریت داده ها و اطلاعات ملی نیز فعال شود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس اشاره کرد: برمبنای ماده ۹ متخلف یا بی نظمی کننده در پردازش و تبادل یا مستنکف از اجرای این قانون مشمول مجازات انفصال از خدمت به مدت شش ماه تا پنج سال یا حبس تعزیری به مدت نود و یک روز تا شش ماه می شود.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با تکیه بر این که این کمیسیون از اجرای صحیح قانون برای احقاق حقوق عامه کوتاه نخواهد آمد، اضافه کرد: بر طبق این قرار شد تا کمیسیون جهت برخورد با متخلفین بصورت ویژه پیگیری کند.
خضریان با اشاره به دستور آخر این جلسه پیرامون راه اندازی بزرگراه ورزقان اظهار داشت: باتوجه به گزارش های کارشناسی انجام شده شده ذیل کارگروه این پرونده در کمیسیون و همین طور گزارش کمیسیون عمران مجلس، قرار شد وزیر راه و شهرسازی ظرف یک ماه آتی با برگزاری نشست های کارشناسی در این خصوص تعیین تکلیف نماید.


منبع:

1402/05/31
10:34:26
0.0 از 5
3181
تگهای خبر: پرونده , پیگیری , تصویب , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲