مجلس ایران دات كام

فراکسیون انقلاب اسلامی لایحه عفاف و حجاب را بررسی می کند

فراکسیون انقلاب اسلامی لایحه عفاف و حجاب را بررسی می کند

به گزارش مجلس ایران دات کام، اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی هفته آینده به بررسی لایحه عفاف و حجاب می پردازند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، فراکسیون انقلاب اسلامی یکشنبه هفته آینده (۱۵ مرداد) جلسه ای جهت بررسی و تبادل نظر در مورد لایحه «حمایت از خانواده از راه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» تشکیل خواهد داد.

این جلسه ساعت ۶: ۳۰ بامداد و قبل از شروع جلسه علنی مجلس تشکیل می شود.

به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، دو فوریت «لایحه پشتیبانی از فرهنگ عفاف و حجاب و پشتیبانی از سلامت اجتماعی» در جلسه علنی ۲۳ خرداد سالجاری مجلس مورد بررسی قرار گرفت که با عنایت به مخالفت نمایندگان، بررسی این لایحه با قید یک فوریت تصویب گردید.

همان زمان محمدباقر قالیباف رئیس مجلس اظهار داشت: این که مجلس به دو فوریت این لایحه رای نداد و یک فوریت آن تصویب گردید به این علت نیست که ما به اهمیت آن توجه نکردیم چون اساسا این مورد دارای اهمیت بالایی است؛ مبحث بر سر آن است که در این لایحه تنها جنبه جرم انگاری آمده بود. حال این که مبحث در ارتباط با حجاب پیش از آنکه قضایی بوده و جرم انگاری شود بحث فرهنگی، اجتماعی، فلسفی و از همه مهتر مبحث هویتی ما در انقلاب اسلامی، ایران عزیز و بحث تمدنی ما است.

این لایحه جهت بررسی به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع شد و الان گزارش نهایی کمیسیون جهت بررسی به هیات رییسه ارجاع شده است؛ در این گزارش عنوان لایحه به «حمایت از خانواده از راه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» تغییر کرده و تعداد مواد آن هم ۷۰ ماده رسیده است.

روال بررسی جزئیات لایحه عفاف و حجاب بدین صورت است که ابتدا کلیات آن مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در صورت تصویب مجلس وارد بررسی جزئیات می شود. اگر کلیات و جزئیات لایحه در صحن علنی تصویب شود، مصوبات مجلس برای اعلام نظر به شورای نگهبان ارجاع شده و پس از تایید شورا تبدیل به قانون خواهد شد بنابراین این گزارش تا زمان تصویب در صحن علنی و تایید شورای نگهبان قطعی و لازم الاجرا نیست.

منبع:

1402/05/12
13:13:04
0.0 از 5
3038
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳