مجلس ایران دات كام
با اشاره به مصوبات كمیسیون تلفیق برنامه هفتم

زنگنه: کلیه چاه های آب دستگاه های اجرائی مجهز به کنتور هوشمند می شوند

زنگنه: کلیه چاه های آب دستگاه های اجرائی مجهز به کنتور هوشمند می شوند

به گزارش مجلس ایران دات کام، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: طبق مصوبه کمیسیون، کلیه چاه های آب دستگاه های اجرائی، نهادهای عمومی غیردولتی، نهادهای انقلاب اسلامی و نیروهای نظامی به کنتور هوشمند مجهز شده و برمبنای میزان سقف اعلامی وزارت نیرو باید آب برداشت شود.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محسن زنگنه در توضیح جلسه بامداد امروز کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: کمیسیون تلفیق در مصوبه ای صنایع بزرگ و آب بر را ملزم کرد در یک برنامه زمان بندی شده ای منابع آبی خودشان را با منابع آبی نامتعارف همچون پساب جایگزین کنند. بر این اساس آب بهای صنایع بزرگ آب بر بر طبق آب های نامتعارف و قیمت آب پساب محاسبه می شود؛ این مصوبه مربوط به استان هایی دارای ظرفیت استفاده از پساب است.
وی همین طور بیان کرد: کمیسیون تلفیق تصویب کرد که کلیه چاه های آب دستگاه های اجرائی، نهادهای عمومی غیر دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی و نیروهای نظامی به کنتور هوشمند مجهز شده و برمبنای میزان سقف اعلامی وزارت نیرو، آب برداشت شود؛ این دستگاهها مجاز نیستند بیش از سقف تعیین شده از چاه ها برداشت کنند. این نهادها در وضعیت تنش آبی مکلف هستند چاه ها و زمینهای مستعد منابع آبی را در اختیار وزارت نیرو قرار دهند.
زنگنه در توضیح مصوبه دیگر بیان کرد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، از سال دوم اجرای برنامه هفتم توسعه، تامین آبیاری فضای سبز با بهره گیری از آب آشامیدنی در شهرها و شهرداری ها ممنوعست مگر این که آب جایگزین وجود نداشته بصورت محدود صورت گیرد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم با اعلان اینکه شهرداری ها باید از سال دوم برنامه جایگزینی برای آب آشامیدنی داشته باشند، اظهار داشت: کمیسیون در مصوبه دیگری به وزارت نیرو مجوز داد تا تعدادی از وظایف و تکالیف خود در حوزه صیانت از منابع آب زیرزمینی و تعمیر و نگهداری شبکه های آبیاری را به تشکل های مردمی و غیر دولتی واگذار کند؛ اقدامی که در امتداد مردمی سازی اقتصاد و استفاده از ظرفیتهای غیر دولتی صورت می گیرد.
منبع:

1402/05/09
08:04:56
0.0 از 5
3125
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام