مجلس ایران دات كام
قالیباف در صحن مجلس:

جمعه با وزیر کشور حرف زدم

جمعه با وزیر کشور حرف زدم

به گزارش مجلس ایران دات کام، رییس مجلس در پاسخ به تذکری درباره ی ضرورت پیگیری ماجرای بخشنامه ای که مقابل نمایندگان صادر شده بود، اظهار داشت: وزیر کشور قول داد تا سریع تر تصمیم گیری کند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سید کاظم دلخوش در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس مجلس، اظهار داشت: تکلیف ما را مشخص کنید که آیا وزیر کشور باید در قبال مجلس شورای اسلامی پاسخگو باشد یا خیر، چونکه برخی بجای آنکه اصلاح کنند، تهدید می کنند. اگر بنا باشد اینطور پیش رود، ما تا آخر این مسیر را دنبال می نماییم.
محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده، اظهار داشت: بنده بامداد امروز نیز به نمایندگان توضیح دادم که روز جمعه با وزیر کشور درباره ی این مساله صحبت کردم. در بخشنامه ابلاغ گردیده بندهای ۲، ۴، ۶ و ۷ مغایر با قانون بود و با دستور وزیر اصلاح گردید. پیش از آنکه وزیر کشور هم به مجلس شورای اسلامی بیاید در صحبتی که با وی داشتم، خودش تصمیماتی گرفته بود.
وی گفت: در صحبتی که روز جمعه با وزیر کشور داشتم، تاکید کردم که فرصت رو به پایان است و قول داد تا سریع تر تصمیم گیری کرده و به توافق برسند و کار صورت گیرد. اگر این قول اجرائی نشود، بنده برمبنای بخشنامه در خدمت شما بوده و کار پیش خواهد رفت.
به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، اخیراً معاونت سیاسی وزارت کشور در بخشنامه ای محرمانه به استانداران، فرمانداران و رؤسای ستادهای انتخاباتی سراسر کشور اعلام نمود با توجه به این که در اسفند ۱۴۰۲ انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، برای جلوگیری از سوءاستفاده تبلیغاتی، همراهی با نمایندگان در جلسات و برنامه های با اهداف خاص و هماهنگ نشده اجتناب کنند که این مساله اعتراض نمایندگان را بدنبال داشت و وزیر کشور هم در مجلس حاضر شد و توضیحاتی ارائه داد.
احمد وحیدی اظهار داشت: درباره ی یکی از بندهای این بخشنامه برای برخی از نمایندگان مجلس سوءتفاهمی پیش آمده بود، پس بندهایی را که موجب سوءتفاهم شده بود، لغو کردیم.


منبع:

1402/04/25
12:54:23
0.0 از 5
2655
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام