مجلس ایران دات كام
با اشاره به سفر رئیس جمهور به قاره آفریقا

آصفری: سفرهای رییس جمهور گامی موثر در راستای خنثی سازی سیاست ایران هراسی غرب است

آصفری: سفرهای رییس جمهور گامی موثر در راستای خنثی سازی سیاست ایران هراسی غرب است

به گزارش مجلس ایران دات کام، نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: سفرهای رییس جمهور به نقاط مختلف دنیا گامی در راستای خنثی سازی سیاست ایران هراسی آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده و ارتباط با کشورهای آفریقایی فرصت خوبی برای خنثی سازی قسمتی از تحریم ها محسوب می شود.


محمدحسن آصفری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به سفر رییس جمهور به قاره آفریقا و دستاوردهای این سفر، بیان کرد: با سفرهای رییس جمهور به نقاط مختلف دنیا، تلاش هایی که آمریکایی ها و صهیونیست ها برای انزوای ایران انجام داده و ایران هراسی که به راه انداخته اند، خنثی می شود. این سفرها نشان میدهد که چه قاره آمریکا و چه قاره آفریقا و چه آسیا برای ما فرقی نداشت و ما توانسته ایم با آنها ارتباط برقرار نماییم. این کشورها نیز از ارتباط با ایران استقبال کرده و علاقمند گفت و گو و مذاکره با ایران هستند.
ایشان سپس اظهار گرد: تقویت دیپلماسی سیاسی و انجام این سفرها حاکی از قدرت ایران و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در سطح جهانی است. سفرهای رییس جمهور به کشورهای مختلف حاکی از توانمندی جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف اقتصادی و سیاسی است. ارتباط با کشورهای آفریقایی فرصت بسیار خوبی است که می تواند در راستای بی تاثیر کردن قسمتی از تحریم ها و خنثی سازی آنان بسیار موثر واقع شود.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ارتباط با کشورهای آفریقایی می تواند جایگزینی برای سرمایه گذاری بوده و برای هر دو طرف درآمد آفرینی کند. باید ایران از این موقعیت بهره برده و بتواند سطح ارتباط خودرا با سایر کشورهای دنیا بیشتر کند. متاسفانه دولت قبلی همه مسائل کشور را به موضوع برجام گره زده بود تا اگر برجام حل شد ما ارتباط خودرا با سایر کشورها تقویت نماییم. در صورتیکه سایر کشورها نیز آماده بودند که بدون برجام با ما ارتباط داشته باشند.
منبع:

1402/04/24
10:55:34
0.0 از 5
2985
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , قم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳