مجلس ایران دات كام
خضریان :

معاملات غیررسمی منشأ فساد و پولشویی شده است

معاملات غیررسمی منشأ فساد و پولشویی شده است

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: امیدواریم در ایام آینده مشکلات احتمالی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول در مجمع حل و در اسرع وقت وارد فاز اجرائی شود.علی خضریان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه مبارزه با مفاسد بیشمار اسناد غیررسمی همچون کلاهبرداری ها و تخلفات ملکی و مالی سال هاست که حوزه بحث و نظر کارشناسان و تصمیم گیران در کشور بوده است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در نهایت برای این مسئله طرحی به نام الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول را تصویب کرد. البته این طرح نیز راه پر پیچ و خمی را طی کرده و هم اکنون نیز برای اصلاحات نهایی در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفته است.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات و چالش های مسئله اسناد غیررسمی و راهکارهای آن، گفت: متأسفانه معاملات غیررسمی بوسیله قولنامه ها و مشکل قدیمی اسناد قولنامه ای در کشور معضلی است که هم اکنون منشأ خیلی از فسادهای پیچیده مانند پولشویی ها و زمین خواری های گسترده در کشور بوده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان راهگشای رهبر معظم انقلاب در راستای بهبود وضعیت اسناد رسمی در کشور، بیان کرد: حمایت قاطع رهبر معظم انقلاب بابت حل معضل اسناد غیررسمی سبب امیدواری نمایندگان مجلس شد.
خضریان افزود: نرخ بالای پرونده های قضائی که با موضوع ملک و بطور خاص قولنامه به دادگاه ها می رسد، سقوط کشور در فاکتورهای پشتیبانی از حقوق مالکیت را نشان میدهد. سخنان رهبر انقلاب در خصوص مصلحت قطعی دانستن اجرای طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول بسیار دقیق و آگاهانه بود و لازم است همه مسئولان شامل نمایندگان ملت و همین طور دستگاه قضا به اجرای هر چه بهتر این طرح اهتمام بورزند.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه امنیت سرمایه گذاری یکی از با اهمیت ترین ارکان رشد اقتصادی کشور است، اضافه کرد: هم اکنون اگر سرمایه گذار با سند رسمی کشور ملکی را خریداری کند، ممکنست که در محاکم به علت اعتبار اسناد غیررسمی با چند شاهد و یک سند قولنامه ای سند رسمی وی باطل شود، بدون این که شخص حتی اطلاع پیدا کند. با این وضع نمی توانیم انتظار داشته باشیم سرمایه گذار در کشور ما سرمایه گذاری کند.
خضریان با اظهار امیدواری نسبت به اصلاح اشکالات طرح و تصویب آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایام آتی، اظهار داشت: خوشبختانه اعضای مجمع دید روشنی نسبت به مصلحت های این طرح در کشور دارند. امیدواریم در ایام آینده مشکلات احتمالی طرح در کمیسیون های تخصصی مجمع حل و در اسرع وقت وارد فاز اجرائی شود.


منبع:

1402/04/20
10:03:36
0.0 از 5
2990
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام