مجلس ایران دات كام
رئیس كمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

باید امنیت سرمایه گذاری در بخش تولید ایجاد شود

باید امنیت سرمایه گذاری در بخش تولید ایجاد شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، خراسان رضوی رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید امنیت سرمایه گذاری در بخش تولید تامین گردد.


حجت الاسلام نصرالله پژمانفر امروز ۱۶ تیر ماه قبل از مراسم شروع عملیات اجرائی شهرک صنعتی (صنعتی-صنفی) غیر دولتی پروفیل کاران در نزدیکی شهرک صنعتی مشهد در کلات اظهار داشت: تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار سیاستی بود که برمبنای خواسته عمومی عنوان شد و در مجلس تلاش شد تا برای مجوزها سختگیری صورت نگیرد و اگر کاری دشوار است باید برای آن زمان بگذاریم.
وی ادامه داد: در خیلی از دستگاهها باید برای صدور مجوزها و پیشرفت کار زمان گذاشته شود. چرا امروز در کشور، سرمایه بخش تولید در بخش های دیگر وارد می شود و چرا امنیت سرمایه گذاری در تولید نبوده و ناامنی در تولید است؟. باید بدانیم مردم دوست دارند سرمایه خودرا در راه تولید وارد کنند اما وقتی سرمایه گذاری در راه تولید حمایت نمی شود بدین سبب علاقه ای به سرمایه گذاری ندارند. چرا امروز سرمایه در بخش های غیر مولد وارد می شود؟
وی افزود: ما مقصر هستیم که در این مساله مسیر را سخت گرفته ایم و در همین راستا به سراغ بانکها رفتیم. در سال ۱۴۰۰ به سراغ بانکها رفتیم و گزارش تسهیلات کلان را از آنها درخواست کردیم و در ۱۴۰۱ بصورت قانونی بانکها را موظف کردیم تا گزارش تسهیلات کلان را هر سه ما یک دفعه به کمیسیون اصل ۹۰ عرضه کنند و بدنبال ایجاد قانون دایمی برای آن هستیم.
رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی بانکها امتناع کردند که تا حد انفصال دراین زمینه پیش رفتیم. برخی بانکها تسهیلاتی که باید در بخش تولید وارد شود را به شرکت های زیر مجموعه خود می دهند و به این بانکها فشار آورده ایم. در جلسه در بانک مرکزی عنوان کردم که باید معلوم شود تسهیلات بانکها به کجا می رود. باید امنیت سرمایه گذاری در بخش تولید تامین گردد که این مساله کار خیلی مشکل و هزینه بری است اما باید رخ دهد.
پژمانفر با اشاره به این که یک عقب افتادگی در بخش های مختلف در بخش خدمات، کشاورزی و... در کشور وجود دارد، اشاره کرد: ایجاد شهرک صنعتی-صنفی پروفیل کاران نقطه آغازین بوده و کمک می نماییم شهرک های صنفی با سرعت در مشهد راه اندازی شود. ایجاد تعدادی از این شهرک ها می توانند مشهد را به یک کانون در کشور تبدیل کنند؛ برای مثال اگر شهرک پوشاک در مشهد ایجاد شود می تواند یک کانون برای پوشاک در کشور باشد و از مردم سایر نقاط کشور به مشهد آماده و از این ظرفیت بهره گیرند.
وی افزود: سیره امیرالمومنین این بوده که به مسئولان سختگیری کرده و به مردم آسان می گرفتند و ما باید اینطور عمل نماییم.1402/04/17
09:42:32
0.0 از 5
3165
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳