مجلس ایران دات كام
عمویی تاكید كرد؛

لزوم بررسی ویژه هتک حرمت قرآن در سوئد در اتحادیه بین المجالس

لزوم بررسی ویژه هتک حرمت قرآن در سوئد در اتحادیه بین المجالس

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو در نامه ای به دبیرکل این اتحادیه، خواهان بررسی ویژه هتک حرمت قرآن در سوئد و تجاوزات صهیونسیت ها به جنین در اولین جلسه اتحادیه بین المجالس شد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، ابوالفضل عمویی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در نامه ای به محمد قریشی نیاس دبیرکل اتحادیه (PUIC) تصریح کرد که مقابله با اقدامات خشونت بار و افراطی گرایانه رژیم صهیونیستی در جنین که در تضاد با مبانی و موازین انسانی، اخلاقی و ناقض قوانین و قطعنامه های بین المللی است، عزم راسخ تر کشورهای اسلامی برای وحدت و یکپارچگی بیشتر، حول پشتیبانی از حقوق ملت مظلوم فلسطین در دفاع از خویش را می طلبد.
متن این نامه به شرح زیر است:
جناب آقای محمد قریشی نیاس؛
دبیرکل محترم اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC)
سلام علیکم؛
همانگونه که استحضار دارید؛ امروز جهان اسلام با چالش های نوظهوری مواجه می باشد که لزوم وحدت و همگرایی کشورهای اسلامی را پررنگ تر می کند.
اقدام موهن پلیس سوئد در صدور مجوز هتک حرمت قرآن کریم که به بهانه آزادی بیان و با هدف اسلام ستیزی و خشونت پراکنی صورت گرفته، اهانت آشکارا به مقدسات اسلامی و نقض یکی از اصول بنیادین و بدیهی حقوق بشر یعنی اصل احترام به ارزش های دینی و آسمانی است. این مهم در ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی هم مورد اتفاق بین المللی قرار گرفته است.
از سوی دیگر، تجاوزات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی به اردوگاه جنین و به شهادت رساندن و آسیب به زنان و کودکان بی دفاع فلسطینی و تخریب ساختمان ها و منازل مسکونی این شهر، لزوم اتخاذ اقدامات فوری و عملی جامعه بین المللی، بخصوص از طرف پارلمان های کشورهای اسلامی را در واداشتن این رژیم غاصب به توقف جنایات خود ضد ملت مظلوم فلسطین، بیشتر از پیش آشکار می کند.
بدون شک؛ این گونه اقدامات خشونت بار و افراطی گرایانه که در تضاد با مبانی و موازین انسانی، اخلاقی و ناقض قوانین و قطعنامه های بین المللی می باشد، نیازمند عزم راسخ تر کشورهای اسلامی برای وحدت و یکپارچگی بیشتر، حول پشتیبانی از حقوق ملت مظلوم فلسطین در دفاع از خود، است.
اینجانب پیشنهاد می نمایم این دو مبحث به صورت ویژه، در دستورکار نشست پیش رویِ کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC) بررسی شود.
ابوالفضل عمویی؛ عضو کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای و سازمان همکاری اسلامی (PUIC)


منبع:

1402/04/16
13:28:32
0.0 از 5
2899
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴