مجلس ایران دات كام
كوثری :

زیرساخت های برگزاری انتخابات تناسبی باید فراهم گردد

زیرساخت های برگزاری انتخابات تناسبی باید فراهم گردد

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: انتخابات تناسبی در کشور ما به آسانی عملی نمی گردد، چونکه احزاب مشخص، منسجم و قوی نداریم و قبل از هر چیز باید زیرساخت این کار برقرار شود.اسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ی برگزاری انتخابات تناسبی در تهران، عنوان کرد: بنده معتقدم این مورد در کشور ما به سادگی عملی نمی گردد، چونکه ما احزاب مشخص، منسجم و قوی نداریم.
وی ضمن اشاره به این که زیرساخت های برگزاری انتخابات تهران به صورت تناسبی فراهم نیست، بیان نمود: چون احزاب در کشور ما خیلی فعال نیستند، بعید است بتوان انتخابات تهران را به صورت تناسبی به خوبی اجرا کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما یک بار و در زمان نزدیک به انتخابات می بینیم تعداد زیادی فهرست انتخاباتی بیرون می آید که نام بعضی از افراد در این فهرست ها به صورت مشترک آمده است. علاوه بر این بعضی از احزاب ما پایه و اساس محکمی ندارند و علیرغم این فهرست انتخاباتی ارائه می دهند که با این شرایط اجرای انتخابات تناسبی کار راحتی نیست.
کوثری تصریح کرد: زمانیکه پیشنهادی را در مجلس درباره ی قانون انتخابات ارائه می دهیم، باید با پروسه انتخابات در کشورمان سازگار باشد. افرادی که به تناسبی شدن برگزاری انتخابات تهران رأی مثبت دادند، باید توضیح دهند که بر چه اساسی چنین تصمیمی را اتخاذ کردند.
وی اظهار داشت: اعتقاد بنده آنست که ما پیش از ارائه یک پیشنهاد و قبل از آنکه به تصویب برسد، باید ببینیم زیرساخت های آن در کشور فراهم است یا خیر. از طرفی باید مردم هم از این مورد اطمینان حاصل کنند که روش خوبی است و سپس باید در این حوزه قانون گذاری شود.


منبع:

1402/04/13
13:18:39
0.0 از 5
3016
تگهای خبر: انتخابات , تصویب , حكم , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳