مجلس ایران دات كام
قالیباف در همایش بزرگداشت شهدای سازمان اطلاعات سپاه:

روحیه مردم مهم ترین رمز پیروزی

روحیه مردم مهم ترین رمز پیروزی

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: روحیه الهی، اراده و همت مردم مهم ترین رمز پیروزی ما در سخت ترین شرایط بوده است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۱۱ تیر ماه) در کنگره بزرگداشت شهدا و سرداران شهید سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (عرشیان بی نشان) که در سالن اجلاس سران برگزار شد، عنوان کرد: دوران دفاع مقدس نمادی از فرهنگ قربان و عید قربان بود که پدر، پسر، برادر و دوست در کنار یکدیگر برای خداوند و برای پا گذاشتن روی رذائل جانفشانی کردند و با دشمن جنگیدند و این ها نمادهایی از شهدا و فرهنگ شهدا و اطاعت و فرمانبری در میدان جنگ است. فضای جبهه فضای پاک و اخلاقی، با تقوا به همراه خرد جمعی، همکاری، همدلی، گذشت، دوستی و برادری به معنای واقعی خود بود و بنابراین با پیروزی و موفقیت بزرگ همراه شد.
وی بیان نمود: ما امروز وارثان چنین فرهنگی هستیم. یکی از نکاتی که امروز در این مجالس که در واقع مجالس ذکر یاد و نام شهدا است و یکی از برکات این جلسه که برای جامعه و ملت ما اثرگذار می باشد، آن است که ما را از یک عامل مهم گمراه کننده که غفلت در زندگی است دور کند و ما را به خودمان بیاورد و مجلس ذکر شهدا ما را از غفلت خارج می کند.
دفاع مقدس میدان آزمایش و عبور از تعلقات دنیوی بود
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما در دوران دفاع مقدس و فرهنگ جهاد و شهادت همکاری جمعی و ملی را با تمام معنای خودش دیدیم. میدان دفاع مقدس، میدان آزمایش و عبور از خود و همه تعلقات دنیوی بود.
قالیباف تصریح کرد: این روحیه عامل پیروزی ما بود و یک مساله دیگر نقش مهم مردم در آن دوران بود. شاید خود ما هم زمانیکه این کارها را انجام می دادیم و تصمیم می گرفتیم خیلی متوجه این مورد نبودیم. شاید بر مبنای یک احتیاج به این مورد نگاه می کردیم ولی هر چه گذشت و وقتی مردم در میدان دفاع مقدس حضور پیدا کردند، دیدیم چه اتفاقی افتاد.
بسیج تبلور عینی سازماندهی مردم در زمینه دفاع مقدس بود
وی عنوان کرد: در واقع بسیج تبلور عینی سازماندهی مردم در زمینه دفاع مقدس بود. آن همکاری و حرکت ملی و مجاهدت یکپارچه از خانه ها تا پشت خاکریزها پیروزی را رقم زد. از ساده ترین امکانات از جانب مردم فراهم گردید. دفاع مقدس با یک حرکت جمعی و با چنین اراده ای از خانه ها تا پشت خاکریزها ادامه پیدا کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جنگ ظالمانه و تحمیلی که صدام به نمایندگی از مستکبران ضد جمهوری اسلامی ایران و ملت ما شروع کرد، همه کشورها ضد ایران بودند اما با حضور و همدلی مردم به پیروزی رسیدیم. در دوران دفاع مقدس همه اقشار چگونه به میدان آمدند. جوشکاری که درب و پنجره می ساخت به میدان آمد و لوله خمپاره و مهمات خمپاره ساخت و آن روحیه الهی و از خودگذشتگی و این اراده و همت و حضور مردم مهم ترین رمز پیروزی ما در سخت ترین شرایط بوده است.
وی افزود: باور به سنت های الهی و ایمان به مردم در سایه آن خداباوری ما را به پیروزی رساند. در سال ۱۳۶۴ یا ۱۳۶۳ بود که بنده تحلیل یکی از تحلیلگران آمریکایی را از رادیوی بی بی سی شنیدم، که می گفت بنده به هر نحوی که بخواهم شرایط را تحلیل کنم یعنی از نظر امکانات و تجهیزات و از نظر آموزش یا از نظر حمایت هایی که از رژیم بعث عراق صورت می گیرد، باید عراق در جنگ پیروز شود اما هر روز وضعیت جنگ به نفع ایران رقم می خورد. در آن زمان دو قطبی شرق و غرب در دنیا کامل بود کشورها یا در اردوگاه شرق بودند یا در اردوگاه غرب به سر می بردند، تنها جمهوری اسلامی ایران بود که در این دو قطبی وجود نداشت و تنها نقطه ای که آمریکا و شوروی با هم همکاری کردند، جنگ ظالمانه و تحمیلی بود که صدام به نمایندگی از مستکبران ضد انقلاب اسلامی به راه انداخته بود.
روایت تحلیل گر آمریکایی از دوران دفاع مقدس
قالیباف تصریح کرد: آن تحلیل گر معتقد بود که ما عاجز هستیم که چرا این گونه پیش می رود و چه اتفاقی درحال رخ دادن است و می گفت تنها عاملی که پیدا کردم این بود که در جمهوری اسلامی ایران وقتی افراد جان خویش را در میدان از دست می دهند، از مرگ هراسی ندارند. آیا این به این معناست که این افراد جان خویش را دوست ندارند یا نسبت به خانواده خود احساسات ندارند؟ در پاسخ باید بگویم خیر، اینها هم مانند سایر افراد علاقه و احساسات دارند اما این فرهنگ غدیر، عاشورا و طهارت روح و گذشت قربان است که پا روی همه این خواسته های مادی می گذارد و سبب می شود تا افراد از مرگ هراسی نداشته باشند. آن تحلیل گر بیان داشت عامل دیگر اینست که وقتی شهدا در عراق بازمی گردند، رژیم بعث بدون تشریفات آنها را دفن می کند اما در شهر های ایران مراسم خاکسپاری باشکوهی برگزار می گردد و پس از آن مجدداً جمع کثیری به جبهه ها می روند.
وی اضافه کرد: فرهنگ جهاد و شهادت در کنار آن سازماندهی و حضور مردم توأمان با هم موفقیت را در جنگ به وجود آورد. امروز حتی در زمینه های صنعتی که ما می بینیم موشک سوپرسونیک با این کیفیت تولید می شود، نتیجه همان روحیه دوران دفاع مقدس است که با ابتدایی ترین امکانات از تراشکاری های خیابان خمپاره ساختیم.
شهید سلیمانی با همراهی مردم به میدان رفت
رئیس مجلس افزود: باید باور نماییم که خدای دوران دفاع مقدس و فرهنگ جهاد و شهادت خدای عرصه فرهنگ، سیاست و اقتصاد است که اگر با همین باور جمعی در زمینه اقتصادی، مدیریتی و نحوه حکمرانی گام برداریم اساسا موفق خواهیم شد. ما در دهه ۹۰ دیدیم که مدافعان حرم و شهید سلیمانی در مقابل آمریکایی ها و همه اجانب آنان در منطقه ایستادند. مگر شهید قاسم سلیمانی چه امکاناتی داشت به جز این که به سنت های الهی باور داشت و با همراهی مردم به میدان رفت. شهید سلیمانی توانست با نوع رفتاری که متکی بر باورهای دوران دفاع مقدس بود، باورهای دوران دفاع مقدس را زنده کند و جبهه مقاومت و نیروی قدس را در باورها زنده کرد.
سپاه یک نهاد انقلابی، مردمی و ارزشی است
وی متذکر شد: امروز مفتخریم که بگوییم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نهاد انقلابی، مکتبی، مردمی و ارزشی است. امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی میراث دار فرهنگ شهدا و برخاسته از بطن مردم است و به تمام معنا یک نهاد انقلابی و کارآمد است.
رئیس قوه مقننه تصریح کرد: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تمام قدرت در زمینه های ملی و منطقه ای حضور دارد و با تسلط اطلاعاتی در منطقه و در زمینه ملی به همه توطئه های دشمنان در داخل و خارج مسلط بوده و آنها را خنثی می کند. اینروزها زحمات سربازان گمنام عرصه های اطلاعاتی و امنیتی کشور را می بینید که چگونه قدرتمندانه عمل می کنند. آیا سپاه با این عظمت و قدرت دشمن ندارد؟ دشمنان قسم خورده امت اسلامی متوجه نقش سپاه هستند و امروز مستکبران و دشمنان ما با روحیه ای که دارند، سپاه را در مقابل خود می بینند.
قدرت سپاه برخاسته از مردمی بودن است
قالیباف تصریح کرد: قدرت سپاه برخاسته از مردمی بودن است. امروز شاهد جنگ شناختی هستیم که عرصه ای کاملا متفاوت با دوران دفاع مقدس است و امروز در جنگ شناختی کار دیگری باید انجام دهیم و همه جا جبهه است و جبهه مشخصی وجود ندارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حفظ قدرت و صلابت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و محبوبیت سپاه نزد مردم اهمیت زیادی دارد. سپاه باید همچنان محبوب کنار مردم باقی بماند. از طرفی هر قشری از جامعه با هر سلیقه و نگاهی باید در سایه امنیت برقرار شده که بخش قابل توجهی از آنرا سپاه تأمین می کند، سپاه را دوست داشته باشد.
قالیباف اظهار داشت: ما قدرتمند هستیم و دشمنان ما دیگر هر روز نمی گویند که گزینه روی میز داریم که فقط به علت توان موشکی و نظامی ما نیست، بلکه به علت پشتیبانی مردم است و هر چقدر علاقه مردم به نظام بیشتر باشد، نظام اسلامی بر پایه قلب های مردم استوار است. ارتباط نزدیک سپاه با مردم است که این نهاد را مستحکم نگه می دارد.


منبع:

1402/04/12
08:27:41
0.0 از 5
2990
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , حكم , قم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵