مجلس ایران دات كام

واکنش مالک شریعتی به انتشار فیش حقوقی اش

واکنش مالک شریعتی به انتشار فیش حقوقی اش

مجلس ایران دات کام: رییس کمیته تحقیق و تفحص از حقوق های نجومی در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی پیرامون انتشار فیش حقوقی منتسب به وی ارائه نمود.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در توئیتر خود، نوشت: «از اول معتقد و عامل به ‎شفافیت مسئولان به ویژه اموال بودم. چرا این فیش تا حالا منتشر نشده؟ چون "فقط در اختیار مدیریت مجلس" بوده و صادر نمی شده (توضیح بیشتر با رییس و سخنگوی مجلس)
چرا از ۲۸۶ فیش مشابه "هزینه نمایندگی"، نیروی اجرائی مجلس فقط این یکی را درز داده؟ شاید تسویه حساب!
با استقبال از شرایط پیش آمده:
دریافتی نمایندگانی که از مجلس حقوق می گیرند، بین ۲۰ تا ۲۴ میلیون تومان است. البته بنده حقوق هیات علمی می گیرم و مابه التفاوت را مجلس می دهد. اگر قرار بود یک بخشدار هم، هزینه اجاره دفتر، خودرو، چند کارمند و سایر هزینه های کارش را نقدا بگیرد، بسیار بالاتر از هزینه نمایندگی می شد.
کاش نمایندگان هم امکانات ثابت داشتند اما فعلا مخارج اداری را بصورت نقدی از مجلس می گیرند و خودشان باید هزینه دفتر، حقوق کارمندان، هزینه های جاری تلفن و احیانا اجاره مسکن را بدهند.
البته ابزار تفکیک نیاز فردفرد نمایندگان به هر مورد وجود ندارد پس اگر نماینده ای اجاره مسکن نمی دهد، می تواند پولش را برای کارمند بیشتر یا اجاره دفتر وسایر وظایف نمایندگی هزینه کند.
مبلغ ودیعه مسکن مذکور را طبق وعده اول مجلس، برای وام ضروری مراجعان در بانک رسالت گذاشته ام. طبعا نماینده مجاز به استفاده شخصی نیست، اما بررسی آن تقواسنج می خواهد.»
منبع:

1402/04/07
19:11:41
0.0 از 5
3228
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱