مجلس ایران دات كام
بدری:

روند فعالیت سامانه معاملات مسکن مثبت است

روند فعالیت سامانه معاملات مسکن مثبت است

به گزارش مجلس ایران دات کام، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: فعالیت سامانه های حوزه مسکن می تواند پایه اطلاعاتی خوبی برای برنامه ریزی های آتی در عرصه مسکن فراهم آورد و از نظر بنده روند راه اندازی و فعالیت این سامانه ها در دولت سیزدهم مثبت است.


صدیف بدری در گفت و گو با ایسنا، درباره ی آخرین وضعیت فعالیت سامانه های پیش بینی شده برای ساماندهی بازار مسکن، بیان کرد: راه اندازی این سامانه ها یک تکلیف قانونی به شمار می رود؛ در قانون مالیات های مستقیم تکلیف شده که وزارت راه و شهرسازی باید سامانه اطلاعات املاک و مستغلات کشور را بوجود آورد اما متاسفانه با وجود گذشت چندین سال هنوز کامل نیست.
ایشان سپس اظهار داشت: در قانون جهش تولید مسکن نیز تکلیف شده تا سامانه معاملات املاک و بحث اجاره نیز ایجاد شود تا اطلاعات در این بخش تکمیل شود. وزارت راه و شهرسازی حالا این سامانه را به وجود آورده است و مردم نیز بطور رسمی از خدمات این سامانه استفاده می نمایند. این یک اقدام روبه جلو برای جمع آوری آمار و اطلاعات واقعی در عرصه مسکن بشمار می رود.
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: برای برنامه ریزی در عرصه مسکن دستیابی به این آمار و اطلاعات واقعی حائز اهمیت می باشد. از جانب دیگر راه اندازی این سامانه ها در کنترل قیمت بازار اجاره بها موثر است. این سامانه ها می تواند پایه اطلاعاتی خوبی برای برنامه ریزی های آتی در عرصه مسکن فراهم آورد، مردم نیز آسان تر می توانند امور خودرا پیش ببرند.
بدری اظهار داشت: همه کشورهای پیشرفته و درحال توسعه از این فنآوری روز استفاده می نمایند. ما دیر به فکر راه اندازی این سامانه ها و سکوها افتادیم اما بنده روند فعالیت این سامانه های را مثبت ارزیابی می کنم و در دولت سیزدهم اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.
منبع:

1402/04/03
11:03:24
0.0 از 5
3182
تگهای خبر: خدمات , دولت , قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام