مجلس ایران دات كام
دنیامالی:

ارتباط مردم با سامانه های حوزه مسکن دشوار می باشد

ارتباط مردم با سامانه های حوزه مسکن دشوار می باشد

به گزارش مجلس ایران دات کام، نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: راه اندازی سامانه های پیشبینی شده در حوزه مسکن کار خویش را شروع کرده اما در ابتدا ارتباط مردم با این سامانه ها سخت بوده و پیشبینی ما اینست که در ادامه این روند بهبود پیدا کند.


احمد دنیامالی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به آخرین وضعیت فعالیت سامانه های پیشبینی شده برای ساماندهی بازار مسکن، بیان نمود: مجلس اعتقاد دارد که اطلاعات عمومی ما در حوزه مسکن بسیار پایین است. بنابراین مجلس مصوب کرد تا چندین سامانه در این عرصه راه اندازی شده تا ما حداقل به یکسری اطلاعات اولیه دست یابیم. این سامانه ها هم فعالیت خویش را شروع کردند. طبیعتا در ابتدا شاید ارتباط مردم با این سامانه ها سخت باشد اما در نهایت این سامانه ها می توانند بهتر از این کار خویش را ادامه دهند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: مشکل این بوده که اطلاعات کافی نداریم. اطلاعات ما به روز شده نیست. زمانیکه ما اطلاعات دقیق داشته باشیم به دنبال آن تحلیل های ما هم دقیق بوده و می توانیم برنامه ریزی درستی داشته باشیم. مشکلات این سامانه ها هم در ادامه مرتفع خواهد شد.
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اما با عنایت به این که در آستانه فصل جابجایی ها قرار داریم ما در شورایعالی مسکن به دنبال این هستیم تا بانکها با سرعت بیشتری تسهیلات ودیعه مسکن را در اختیار مردم قرار دهند. در تلاش هستیم بنگاه های متخلف را در همه شهرها شناسایی کرده و مجوزهای آنها تعلیق خواهد شد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم تا تصمیماتی اتخاذ نماییم تا برآیند آن این باشد که بیشتر از این به مستأجران فشار وارد نشود. از سوی دیگر شورایعالی مسکن در مورد زمین هایی که باید از جانب دستگاه ها برای اجرای قانون جهش تولید مسکن قرار گیرد، گام هایی برداشته است. تا این ساعت حدود ۳۲ هزارهکتار زمین برای ساخت مسکن فراهم گشته است. ۲۰ هزار هکتار دیگر در دست اقدام است. در تلاش هستیم تا بستر ساخت مسکن و اجرای قانون هم مهیا شود.1402/04/01
20:19:58
0.0 از 5
3013
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳