مجلس ایران دات كام
از سوی نماینده مردم آبادان مطرح شد؛

درخواست تسریع در راه اندازی خط آبی آبادان- سیبه از رییس جمهوری

درخواست تسریع در راه اندازی خط آبی آبادان- سیبه از رییس جمهوری

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم آبادان در مجلس اظهار داشت: ضمن مکاتبه با رییس جمهور از وی درخواست کردم تا طرح بزرگ خط آبی بندر آبادان به سیبه سریع تر راه اندازی شود.سیدمحمد مولوی در گفت و گو با خبرنگار مهر در آبادان اظهار داشت: دوم آبان ماه سال ۱۴۰۱ معاون دیپلماسی اقتصادی به همراه یک هیئت عالیرتبه از وزارت امور خارجه به همراه سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استان بصره کشور عراق برای بازدید از آخرین وضعیت بندر آبادان و اروندرود با موضوع راه اندازی طرح بزرگ خط آبی بندر آبادان- سیبه وارد این شهر شدند.
وی اضافه کرد: ۱۲ اردیبهشت ماه امسال به عنوان هیئت جمهوری اسلامی ایران بمنظور انجام آخرین مذاکرات و بازدید از وضعیت آماده سازی بندر سیبه در استان بصره کشور عراق حضور یافتیم؛ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به همراه معاونان و کارشناسان این سازمان، فرماندار ویژه آبادان، مدیرکل بنادر و دریانوردی آبادان و مشاور استاندار خوزستان، اعضای هیئت جمهوری اسلامی ایران بودند.
نماینده مردم آبادان در مجلس عنوان کرد: در این جهت جلسه ای در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استان بصره کشور عراق انجام شد و سرکنسول این کنسولگری به طرف عراقی اعلام نمود از طرف ایران هیچ مانعی وجود ندارد و همه اقدامات لازم دراین زمینه انجام شده است.
مولوی اشاره کرد: وقتی یک طرح بزرگ برای نخستین بار در راه اجرا باشد بطور قطع ممکنست با راه سخت و پُر پیچ و خمی همراه باشد و راه اندازی بندر آبادان- سیبه یک طرح بزرگ بین المللی بین ۲ کشور در یک نقطه جغرافیایی مهمست که باید همه برنامه ها برمبنای اصول باشد.
وی با اشاره به پیگیری بوسیله رییس جمهور، توضیح داد: از رییس جمهور تقاضا کردم که طرح مذکور بوسیله وزارتخانه های امور خارجه، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی، کشور، اطلاعات و دفاع اجرای طرح بزرگ راه اندازی بندر آبادان- سیبه تسریع داده شود.
نماینده مردم آبادان در مجلس، راه اندازی خط آبی بندر آبادان- سیبه را یکی از مطالبات فعالان اقتصادی و فعالان گردشگری عنوان نمود و اظهار داشت: این خط آبی یک ظرفیت ویژه در گسترش مبادلات تجاری، گردشگری، گردشگر درمانی و زیارتی است.
مولوی افزود: همین طور با وزیر امور خارجه مکاتبه و در امتداد تسریع راه اندازی این طرح مهم مورد پیگیری قرار|گرفت.
وی اشاره کرد: بوسیله کمیسیون عمران مجلس نیز پیگیری کردم تا این طرح بزرگ سریع تر برای ایام محرم و اربعین حسینی اجرائی شود.


منبع:

1402/03/31
10:06:18
0.0 از 5
3121
تگهای خبر: اقتصاد , بازدید , پیگیری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳