مجلس ایران دات كام
گزارش كمیسیون بهداشت در مورد عملكرد دستگاه ها درباره دارو و تجهیزات پزشكی

شهریاری: همچنان قصه پرغصه دارو و تجهیزات پزشکی ادامه دارد

شهریاری: همچنان قصه پرغصه دارو و تجهیزات پزشکی ادامه دارد

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان با اشاره به اینکه همچنان قصه پرغصه دارو و تجهیزات پزشکی ادامه دارد، اظهار داشت: مشکل پرداخت مطالبات مراکز درمانی و شرکتهای پخش به میزان نزدیک به 40 هزار میلیارد تومان به قوت خود باقی مانده است.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، حسینعلی شهریاری در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی سومین گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد بررسی عملکرد دستگاههای اجرایی در دو حوزه واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی و مدیریت بازار دارویی کشور اظهار داشت: همچنان قصه پرغصه دارو و تجهیزات پزشکی ادامه دارد و متاسفانه نگرانی ها برای مجلس و نمایندگان و مردم زیاد شده است.
وی با تقدیر از پیگیری های رئیس مجلس در مورد بحث دارو و تجهیزات پزشکی اظهار داشت: باید تأمین و تخصیص بموقع منابع لازم برای تأمین دارو و تجهیزات پزشکی وجود داشته باشد؛ امسال از یک میلیارد و 61 میلیون دلار ارز تخصیصی فقط 60 میلیون دلار آن منجر به صدور حواله شده که به معنای تخصیص کمتر از 10 درصد است. باید رئیس سازمان غذا و دارو از راه رئیس بانک مرکزی پیگیر باشد که چطور می شود تخصیص های دیگر صورت گیرد.
شهریاری با اشاره به اینکه همچنان مشکل پرداخت مطالبات مراکز درمانی و شرکتهای پخش به میزان نزدیک به 40 هزار میلیارد تومان به قوت خود باقی مانده است، اضافه کرد: تأمین بموقع منابع مالی طرح دارویار توسط سازمان برنامه و بودجه ضروری می باشد. از 73 همت مصوب سال قبل فقط 13.4 همت پرداخت شده است. امسال از 69 همت مصوب مبلغی حدود 5 همت پرداخت شده که که باید نزدیک به 17 همت بود.
شهریاری با تکیه بر ضرورت تأمین نقدینگی موردنیاز شرکت ها، اظهار داشت: قرار بود بانکها نزدیک به 30 همت تسهیلات پرداخت کنند؛ بانک مرکزی می گوید ابلاغ کردیم ولی هنوز شرکتهای دارویی از این مورد بهره مند نشدند.
این خبر تکمیل می شود.


1402/03/29
13:04:54
0.0 از 5
3152
تگهای خبر: ابلاغ , بودجه , پیگیری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام