مجلس ایران دات كام
لایحه بودجه ۹۹- سی و هشت؛

بودجه وزارت راه ۱۲ و سه دهم هزار میلیارد تومان شد

بودجه وزارت راه ۱۲ و سه دهم هزار میلیارد تومان شد

مجلس ایران دات كام: بودجه وزارت راه و شهرسازی شامل بودجه عمومی و تملك دارایی های سرمایه ای در سال آتی 12 هزار و 393 میلیارد تومان پیش بینی شده كه نسبت به سال جاری 24.8 درصد رشد داشته است.به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از مهر، در حالی دولت بودجه سال آتی وزارت راه و شهرسازی در لایحه تقدیمی بودجه كل كشور به مجلس شورای اسلامی را ۱۱ هزار و ۷۲۶ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان برآورد كرده كه بودجه مصوب این وزارت خانه برای سال جاری ۹ هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان (مجموع عمرانی و هزینه ای) است.
۶۶۷ میلیارد ۹۵۴ میلیون تومان مجموع هزینه های وزارت راه و شهرسازی در سال آتی برآورد شده و ۱۱ هزار و ۷۲۶ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان به تملك دارایی های سرمایه ای اختصاص یافته است كه عملا قسمتی از بودجه عمرانی ۷۰ هزار میلیارد تومانی شمرده می شود.
بودجه بخش حمل و ونقل ریلی ۳ هزار و ۹۷۰ میلیارد تومان و بخش حمل و نقل جاده ای نیز ۷ هزار میلیارد و ۴۷۱ میلیون تومان از این رقم را به خواد اختصاص داده اند كه عملا بخش عمده بودجه عمرانی در حوزه راه و شهرسازی به این دو بخش اختصاص یافته است.
بودجه بخش توسعه حمل و نقل هوایی ۴۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون و بودجه توسعه حمل و نقل دریایی نیز ۸۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.
در این لایحه، ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بخش اقتصاد مسكن اختصاص داده شده و ۳۴۶ میلیارد تومان نیز برای ساماندهی كالبدی شهری و روستایی در نظر گرفته شده است. به بخش شتابنگاری زلزله نیز ۸۷ میلیارد تومان تعلق خواهد گرفت. همین طور ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای برنامه ریزی، راهبری و توسعه حمل و نقل (معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی) و هزار میلیارد تومان به سازمان هواشناسی اختصاص خواهد یافت.


منبع:

1398/09/17
21:31:27
5.0 از 5
8401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام