مجلس ایران دات كام
جوكار:

امام (ره) شخصیت بی بدیلی در عرصه آینده نگری و سیاستگذاری داشت

امام (ره) شخصیت بی بدیلی در عرصه آینده نگری و سیاستگذاری داشت

به گزارش مجلس ایران دات کام، رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اشاره کرد: امام (ره) دارای تفکر راهبردی بود و با روحیه خودکفایی، استقلال و خودباوری که ایشان به کالبد جامعه دمید، کشور به تکنولوژیهای جدید دست پیدا کرد.


محمد صالح جوکار در گفت و گو با ایسنا، در آستانه سالگرد ارتحال امام (ره)، درباره ی برجسته ترین خاصیت های شخصیتی امام (ره) پیش از پیروزی انقلاب، پس از پیروزی انقلاب و در زمان جنگ تحمیلی، بیان کرد: حضرت امام واقعا فرد بی بدیلی در عرصه آینده نگری و سیاستگذاری بود. امام (ره) تفکر راهبردی داشت. زمانی که در تمام زمینه ها نگاه می نماییم از خرداد ماه سال ۱۳۴۲ که نهضت شروع شد، تا پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال ۱۳۵۷، نگاه ایشان بر این بود که باید رژیم وابسته و دیکتاتور پهلوی برود.
ایشان سپس اظهار داشت: امام (ره) اعلام نمود که شاه باید برود و پای این حرف ایستاد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ایشان بر این تاکید داشتند که ما باید بر روی پای خود بایستیم و خود اتکا بشویم. این نیز یک راهبرد اساسی بود. اگر ما واقعا حرف امام (ره) را در دهه اول و دهه دوم انقلاب گوش کرده بودیم، امروز تحریم ها نمی توانست تاثیر زیادی بر روی کشور ما داشته باشد. بااینکه با وجود این که در بعضی از تنگناها مانند دوران دفاع مقدس قرار گرفتیم، اما به بسیاری از فناوری ها دست پیدا کردیم که نداشتیم.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: دستیابی به این فناوری ها در سایه خودکفایی، استقلال و خودباوری که امام به کالبد جامعه دمید، صورت گرفت. خاصیت برجسته دیگری که حضرت امام (ره) داشتند، شجاعت امام بود. این یک وجهی بود که به مردم اطمینان می داد و مردم احساس نگرانی نمی کردند. حتی زمانی که جنگ آغاز شد ایشان فرمودند دزدی آمده و سنگی انداخته و الان باید کمک نماییم تا دزد را بیرون نماییم.
ایشان سپس اظهار داشت: از جانب دیگر اندیشه دفاعی امام در دوران دفاع مقدس نیز بی بدیل است. با تاکید بر مردم و امکانات و ظرفیتهای مردم جنگ پیش رفت. شاه بیت اندیشه دفاعی حضرت امام (ره) را در فتح خرمشهر می بینیم که چگونه این اندیشه به بار می نشیند. کشوری که می خواهد یک الگویی از حکمرانی به دنیا ارائه کند، باید در همه زمینه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی وابسته نباشد. امروز این اندیشه امام راحل را در همه سطوح می توان دید.
وی ادامه داد: دشمن پس از ارتحال حضرت امام (ره) آغاز به تحریف تفکر امام (ره) کرد. تفسیرهای نامربوط از سخنان، منش و تفکر حضرت امام (ره) ارائه شد که بالاترین ظلم در حق امام راحل است.1402/03/14
15:29:39
0.0 از 5
676
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام