مجلس ایران دات كام
رفیعی:

مجلس پیگیر نحوه هزینه کرد بودجه ترمیم حقوق محیط بانان است

مجلس پیگیر نحوه هزینه کرد بودجه ترمیم حقوق محیط بانان است

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از پیگیری هزینه کرد بودجه ترمیم حقوق محیط بانان اطلاع داد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سمیه رفیعی همزمان با ولادت امام رضا (ع) ضامن آهو و روز محیط بان ضمن اشاره به توجه ویژه مجلس شورای اسلامی بخصوص رئیس مجلس به مبحث محیط بانان در کشور، اظهار داشت: حضور محیط بانان بعنوان نخستین میهمانان ویژه مجلس یازدهم نشان از درک اهمیت شغل محیط بانی در قوه مقننه است.
وی با اشاره به اینکه قانون حمایت بیمه ای و قضایی از مأموران یگان حفاظت محیط زیست و جنگلبانی در جهت پشتیبانی از محیط بانان در مجلس تصویب گردید، اضافه کرد: همینطور برای اولین بار بودجه ۱۴۰۰ ردیف مستقلی برای محیط بانان سازمان محیط زیست اختصاص یافت که این روند در بودجه های آتی هم پیشبینی شد.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس ضمن اشاره به اختصاص ۲۸۸ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای ترمیم حقوق محیط بانان در سال گذشته، اظهار داشت: متأسفانه علیرغم اختصاص این اعتبار عملاً شاهد بهبود پرداختی و معیشت محیط بانان نیستیم.
وی از پیگیری فراکسیون محیط زیست مجلس برای نحوه هزینه کرد این اعتبار اطلاع داد و اظهار داشت: این مورد الان از راه دستگاههای نظارتی در دست پیگیری است و بزودی گزارش آن در اختیار مجلس قرار می گیرد.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس از تهیه گزارش نظارتی مجلس بر عملکرد یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست اطلاع داد و اظهار داشت: این گزارش بر مبنای ماده ۱۰۷ آیین نامه داخلی مجلس درحال تهیه است.
وی با تکیه بر اینکه یگان حفاظت سازمان محیط زیست باید تمام توان خویش را برای رفع مشکلات محیط بانان به کار بگیرد، اضافه کرد: این در حالیست که عملاً شاهد اقدامات نمایشی هستیم و عملاً مشکلات محیط بانان کشور به قوت خود باقی مانده است بشکلی که مشکلات معیشتی این قشر برطرف شده و نه تجهیزات و نیازهای فنی آنها تأمین شده است.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس اظهار داشت: در بودجه سال جاری اعتباری برای ترمیم حقوق محیط بانان اختصاص یافت که درحال پیگیری جدی آن از سازمان برنامه و بودجه تا زمان تخصیص هستیم.
وی با بیان اینکه اصلاح قانون حمل و به کارگیری سلاح محیط بانان در دستور صحن است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با تصویب این قانون مشکلات محیط بانان جهت استفاده از سلاح برطرف شود.
رفیعی ضمن اشاره به اینکه نوع قرارداد محیط بانان یکی از اشکالات دیگر این قشر است، اظهار داشت: طرح تبدیل وضعیت محیط بانان توسط فراکسیون محیط زیست مجلس تهیه شده و در دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس است.
وی خاطرنشان کرد: مبحث درآمد و حقوق محیط بانان کشور در کمیسیون کشاورزی تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

1402/03/12
14:28:30
0.0 از 5
3042
تگهای خبر: بودجه , پیگیری , تصویب , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲