مجلس ایران دات كام
نوش آبادی :

دیپلماسی اقتصادی ایران تقویت شود

دیپلماسی اقتصادی ایران تقویت شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: پیگیری دیپلماسی اقتصادی از طرف مقامات کشورمان نسبت به گذشته بهتر شده، اما باز هم تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیاری داریم.حسین نوش آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به این که یکی از خلأهای ما بحث دیپلماسی اقتصادیست که باید بطور جدی تری پیگیری شود، گفت: دولت دیپلماسی سیاسی و توسعه روابط و مناسبات سیاسی با کشورهای دنیا را به خوبی دنبال کرده که لازم است به موازات پیگیری دیپلماسی سیاسی، دیپلماسی اقتصادی هم مورد توجه جدی دولت قرار گیرد.
وی با اعلان اینکه باید موانع ارتباطات اقتصادی و تجاری خود با کشورهای دنیا را برطرف نماییم، اظهار داشت: از آنجا که کشورمان در تحریم ظالمانه دشمنان است، ما باید سطح روابط خود با کشورهای دنیا همچون همسایگان را افزایش داده و باید این روابط به حوزه اقتصادی هم بیش از پیش تسری پیدا کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که ما باید در تعامل با کشورها قابلیت ها و ظرفیت های خود در بخش دولتی و خصوصی را به خوبی نشان دهیم، اشاره کرد: افزایش روابط تجاری با کشورهای جهان در سایه حرکت منسجم و اقدام گسترده توسط دستگاه دیپلماسی کشور و بخش های اقتصادی کشورمان محقق می شود.
نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود: لازم است کمیته و کمیسیون های مشترک اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و خیلی از کشورهایی که با آنها تفاهم نامه و قرارداد اقتصادی امضا کردیم، تشکیل گردد که اگر این اتفاق محقق شود، می توانیم بیش از گذشته مسائل اقتصادی بین را دنبال نماییم.
نوش آبادی با اشاره به این که هم اکنون پیگیری دیپلماسی اقتصادی از طرف مقامات کشورمان نسبت به گذشته بهتر شده اما باز هم تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیاری داریم، اظهار داشت: در سفارتخانه ها و نمایندگی های ایران در خارج از کشور باید افراد با انگیزه مستقر شوند و آنان باید دغدغه حل مشکلات و پیگیری دیپلماسی اقتصادی را داشته باشند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: وزارت امور خارجه مسئولیت سنگینی دراین زمینه دارد و انتظار عمومی از وزارت خارجه آنست که حتما به موضوع دیپلماسی اقتصادی بیش از این توجه کند و بتواند موانع بر سر راه دیپلماسی اقتصادی را برطرف کند. حتما باید تقویت دیپلماسی اقتصادی در دستورکار دستگاه های مختلف خصوصاً وزارت خارجه قرار گیرد.

1402/02/27
16:19:02
0.0 از 5
3326
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام