مجلس ایران دات كام
سید محمد حسینی:

واگذاری خودرو ارتباطی با دولت، وزارت صمت و مجلس ندارد

واگذاری خودرو ارتباطی با دولت، وزارت صمت و مجلس ندارد

به گزارش مجلس ایران دات کام، معاون پارلمانی رییس جمهور اظهار داشت: واگذاری خودرو ارتباطی با دولت، وزارت صمت و مجلس ندارد و فقط یک بخش خصوصی در زیرمجموعه خودروسازی ارتباطات خاصی آن هم در سال 1400 و دولت قبل برقرار کرده بود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سید محمد حسینی در گفت و گوی تلفنی با یک برنامه تلویزیونی درباب نقش معاونت پارلمانی در تقویت و تحکیم همدلی و هماهنگی بین دولت و مجلس گفت: نمایندگان در دوره گذشته با نوعی رخوت، تعلل و کم کاری در مجموعه دولت مواجه بودند اما امروز با روی کار آمدن دولتی با انگیزه و فعال در راه گره گشایی از مشکلات کشور با امیدواری بیشتری مطالبات و انتظارات خودرا بیان می کنند و دولت نیز با تمام توان و در حد امکانات و مقدورات تلاش می کند به مطالبات بحق آنان پاسخ داده و نیاز مردم بخش های مختلف کشور را برآورده سازد.
معاون پارلمانی رییس جمهور اظهار داشت: امروز رابطه نزدیک و توأم با اعتماد متقابل بین دو قوه برقرار شده است و با گفتگوهایی که میان نمایندگان با رییس جمهور و اعضای هیئت دولت در قالب دیدارهای گوناگون انجام شده، این اطمینان در آنها شکل گرفته که دولت مصمم است کمبودها و نیازهای مردم را پیگیری کند.
وی اشاره کرد: معاونت پارلمانی ضمن تسهیل برقراری ارتباط و تعامل اعضای دولت و نمایندگان و حضور در جلساتی که در طول هفته در مجلس برگزار می شود، در روزهای تعطیل و روزهای پنجشنبه و جمعه نیز با هدف تعمیق هر چه بیشتر همدلی و همراهی با تک تک نمایندگان، دعوت آنها برای حضور در زمینه های انتخابیه اجابت کرده و از نزدیک مشکلات و کمبودهای موجود بررسی و به اعضای دولت منتقل و پیگیری می شود.
معاون پارلمانی رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره ی استیضاح وزیر صمت و موضوع اختصاص خودرو به نمایندگان گفت: دولت و شخص رییس جمهور برخلاف کسانی که استیضاح را مخالف همدلی و همراهی می دانند آنرا حق نمایندگان و فرصتی برای تبیین و روشنگری و پاسخ به سوالات نمایندگان می دانند. متأسفانه درباره ی این استیضاح یکی از نمایندگان ادعا نمود که رأی نیاوردن استیضاح وزیر صمت دفعه قبل به خاطر گرفتن خودرو از طرف نمایندگان بود که بلافاصله هیأت رئیسه، حراست و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس آنرا تکذیب کردند و اخیراً رییس مجلس نیز از مجلس خواست که موضوع را بررسی و به افکار عمومی گزارش دهند.
حسینی اشاره کرد: نباید اینطور حاشیه سازی ها مسئولین را از وظایف اصلی خود در خدمت به مردم و رفع مشکلات کشور باز دارد ضمن این که رییس جمهور همیشه بر اجتناب از هر گونه تبعیض و امتیاز ناروا تذکر و بر حرکت در راه عدالت و شفافیت تاکید دارند.
معاون رییس جمهور در امور مجلس اشاره کرد: موضوع خودرو ارتباطی با دولت، وزارت صمت و مجلس ندارد و فقط یک بخش خصوصی در زیرمجموعه خودروسازی ارتباطات خاصی آن هم در سال ۱۴۰۰ و دولت قبل برقرار کرده که بطور قطع پیگیری می شود پس نباید این مساله خدشه ای در اعتماد مردم بوجود آورد.
تشکیل وزارت تجاری بدون توسعه تشکیلاتی و بار مالی زائد برای دولت
وی درباب تشکیل وزارت تجاری اظهار داشت: وزارت فعلی صمت در گذشته شامل ۴ وزارتخانه بود که به تدریج در هم ادغام و در نهایت در سال ۹۰ به یک وزارت یعنی وزارت صمت با مسئولیت گسترده و متنوع تبدیل شد و از همان ابتدا معلوم بود که مشکلاتی دراین زمینه وجود خواهد داشت از سال ۹۶ نیز موضوع تفکیک و تشکیل وزارت تجاری مطرح بوده است این که در کمتر از ۶ سال ۷ وزیر و سرپرست در رأس این وزارتخانه قرار داشتند نشان دهنده آنست که انتظارات فراوانی از این وزارتخانه وجود دارد و نمی توان همه مسئولین آنرا ناکارآمد و ناتوان دانست.
حسینی اظهار داشت: باتوجه به نوسانات نرخها و نظارت کامل و مؤثر در بازار، ضروریست که وزارتخانه مستقلی دراین زمینه وجود داشته و پاسخگو باشد در صورتیکه در وضعیت فعلی قسمتی از مسئولیت بر عهده وزارت صمت و بخشی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است و معین نیست که چه کسی باید پاسخگو باشد.
وی اشاره کرد: باتوجه به نظر دولت مقرر است وزارت تجاری بدون توسعه تشکیلاتی و بار مالی زائد برای دولت تشکیل گردد و از با اهمیت ترین مزایای آن از یک سو تقویت و توسعه بخش تولید و از طرف دیگر نظارت بهتر و بیشتر در موضوع تنظیم بازار خواهد بود چونکه وزرای صنعت و کشاورزی فرصت بیشتری برای تمرکز بر بخش تولید و رفع موانع آن خواهند داشت. باتوجه به گشایش هایی هم که در تعاملات منطقه ای و جهانی به وجود آمده است می توان با تمرکز بیشتری در بازارهای جهانی حضور داشت.
معاون پارلمانی رییس جمهور اشاره کرد: بیش از دو سوم نمایندگان با لایحه دوفوریتی تشکیل وزارت تجاری موافقت کرده اند و مقرر است امروز این مساله در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی و به زودی در صحن علنی مطرح شود و امیدواریم که نمایندگان با نظر کارشناسی دولت همراهی کنند و با همراهی هم بتوانیم قدمهای مؤثری برای تحقق شعار سال برداریم.

1402/02/18
14:57:17
0.0 از 5
3080
تگهای خبر: پیگیری , دولت , طرح , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵