مجلس ایران دات كام
قالیباف در نطق پیش از دستور:

تقدیر از اظهارات همدلانه رئیسی

تقدیر از اظهارات همدلانه رئیسی

به گزارش مجلس ایران دات کام، رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اظهارات شفاف و همدلانه رییس جمهور اجازه نداد استیضاح و عمل به وظایف نمایندگی بهانه ای برای تصویرسازی اختلاف میان قوا شود و فرصت سوءاستفاده را از دشمن گرفت.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق قبل از دستور خود ضمن گرامیداشت فرا رسیدن روز جهانی کار و کارگر، اظهار داشت: مجلس یازدهم در دوره فعالیت خود کوشش کرد تا پاسداشت مقام کارگر را فقط یک شعار بدون پشتوانه نداند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار انقلابی مقابل امضاهای طلایی و بروکراسی بی خاصیت مقابل کار و کارگر بود، گفت: وظیفه خود می دانیم تا در راه برآورده ساختن مطالبات کارگران سخت کوش و عزیز و برداشتن بار مشکلات از روی دوش آنان پشتیبان دولت در عرصه های تصویب قوانین مورد نیاز باشیم.
وی افزود: موارد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران یعنی ایجاد اشتغال، مبارزه با فساد، جلوگیری از لطمه به کارگران، ارتقای معیشت و زندگی کارگر و محدود کردن سود ناشی از کارهای ضد تولید یعنی ثروت های بادآورده دلالی و سوداگری باید سرلوحه کارهای دولت در حوزه پشتیبانی از کار و کارگر باشد و مجلس نیز در این راه همراه دولت خواهد بود.
قالیباف با اشاره به بیانات وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب در نماز باشکوه و ماندگار عید فطر که بر ضرورت همدلی، هم افزایی و همکاری سه قوه برای حل مشکلات کشور تاکید فرمودند، متذکر شد: مجلس شورای اسلامی خودرا مکلف می داند تا این مطالبه رهبر معظم را سرلوحه تمام کارهای خود قرار دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همانطور که قبل از این نیز ذکر کردم، هماهنگی و همدلی قوا باید به هم افزایی برای حل مسائل مردم منجر شود و در این جهت مجلس شورای اسلامی آماده هر گونه افزایش سطوح همکاری با دو قوه دیگر در قالب وظایف قانونی خود خواهد بود. قاطعیت و عزم جدی هر سه قوه برای رفع کاستی ها، کمبودها و ضعف ها در راه حل مسائل اساسی کشور مهم ترین نشانه همدلی و مایه دلگرمی و امیدواری ملت شریف ایران خواهد بود.
قالیباف گفت: وظیفه خود می دانم از حضور رییس جمهور در جلسه استیضاح و اظهارات شفاف و همدلانه وی که اجازه نداد استیضاح و عمل به وظایف نمایندگی بهانه ای برای تصویرسازی اختلاف میان قوا شود و فرصت سوءاستفاده را از دشمن گرفت، بطور ویژه تشکر کنم. همین طور از نمایندگان می خواهم در تصویب لوایح مورد تقاضای دولت مخصوصاً لوایح دو فوریتی با رعایت دقت نظر کارشناسی و تا حد امکان نگاه مثبت داشته باشند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بار دیگر شهادت مظلومانه حضرت آیت الله عباسعلی سلیمانی که در سنگر عضویت در مجلس خبرگان از استان سیستان و بلوچستان و امامت جمعه کاشان خدمات شایان توجهی به مردم و نظام اسلامی ارائه کرده بود، به ملت شریف ایران، خانواده معزز، دوستان و علاقه مندان ایشان تسلیت و تعزیت می گویم.
وی اضافه کرد: همین طور شهادت مظلومانه فرمانده پلیس آگاهی شهرستان سراوان و همسرشان بر اثر تیراندازی و در حین انجام خدمت سبب تأسف شد. دلاوران و حافظان امنیت کشور و آسایش مردم همیشه با اقتدار و قاطعیت در مقابل اشرار و عوامل ناامنی ایستاده اند و هیچگاه اجازه تعدی و بی نظمی در آرامش و نظم جامعه را نخواهند داد.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وظیفه خود می دانم در مقابل شهید دیار سربداران سبزوار، شهید الداغی سر تعظیم فرود بیاورم که در زمانه طعنه ها و تخریب ها، واجب امر به معروف و نهی از منکر را در چشم مردم ایران جلوه داد و نشان داد در این کشور غیرت جوان متدین ایرانی در دفاع از نوامیس مردم چنان جوشنده است که هر نقشه دشمن را نقش بر آب می کند.

1402/02/11
11:47:50
0.0 از 5
3208
تگهای خبر: تصویب , خدمات , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴