مجلس ایران دات كام
شاكری :

استیضاح به مفهوم تقابل قوا نیست

استیضاح به مفهوم تقابل قوا نیست

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه استیضاح وزرا به مفهوم تقابل مجلس با دولت نیست، اظهار داشت: مجلس و دولت در موضوعات مختلف با یکدیگر کاملاً هماهنگ هستند.اقبال شاکری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص این که اگر قوای مقننه، مجریه و قضائیه بطور کامل همکاری کنند، کارها به هیچ وجه گره نمی خورد، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، در مسائل کلان کشور و حل مشکلات مردم، هماهنگی بین قوا می تواند منجر به تسریع در انجام امور شود.
وی بیان کرد: دستگاه های مختلف برای رفع مشکلات کشور باید با یکدیگر هماهنگ باشند. با وجود آنکه هر دستگاهی باید بصورت مستقل به وظایف خود عمل کند، باید یکسری هماهنگی ها هم بین آنان وجود داشته باشد و حتی لازم است که هماهنگی های بین دستگاهها افزایش یابد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: دستگاهها بجای مکاتبه با هم که منجر به طولانی تر شدن امور و بروکراسی می شود، بهتر است جلسات هماهنگی با هم را بالا برند و راهکارهای حل مشکلات را بیابند. اگر دستگاهها با هم هماهنگ باشند، مردم زودتر نتیجه این هماهنگی ها را می بینند و مشکل آنان زودتر حل خواهد شد.
شاکری اظهار داشت: در موضوعات کلان کشور نیاز به هماهنگی سه قوه و همکاری بین دستگاه های مختلف است و این مساله بسیار اهمیت دارد. ما تا حالا نتایج مثبتی از هماهنگی بین دستگاهها همچون در مقابله با بیماری کرونا دیدیم و باید اقدامات قرارگاهی و جهادی برای رفع مشکلات کشور با هماهنگی بین قوا و دستگاه های مختلف صورت گیرد.
وی اضافه کرد: هر دستگاهی یکسری وظایف و مکانیزم هایی برای پیگیری امور دارد و این مساله به مفهوم تقابل دستگاهها نیست. نباید مسئله ای مانند استیضاح را تحت عنوان اختلاف دولت و مجلس تلقی نمود. مجلس و دولت در موضوعات مختلف با یکدیگر کاملاً هماهنگ هستند و ما هیچ نوع ناهماهنگی بین دولت و مجلس نمی بینیم. موید این مسئله آنست که در تمام جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس از دستگاه های دولتی و وزرا و مسئولان ذیربط دعوت به عمل می آید و از نقطه نظرات مقامات دولت در بررسی موضوعات مختلف و طرح ها و لوایح استفاده می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه استیضاح وزرا به مفهوم تقابل مجلس با دولت نیست، گفت: مجلس با دولت در حل مشکلات مردم هماهنگ است و ما بیانات مقام معظم رهبری برای هماهنگی قوا را همیشه نصب العین خود قرار می دهیم.
شاکری اشاره کرد: استیضاح یک ابزار قانونی مجلس است و نمایندگان در ادوار مختلف از این ابزار نظارتی خود استفاده می نمایند. البته استیضاح به مفهوم برکناری قطعی یک وزیر نیست و ممکنست وزیری در صحن مجلس حضور یابد و نمایندگان را قانع کند و همچنان به کار خود ادامه دهد، بستگی دارد که قاطبه نمایندگان چه تصمیمی در این مورد بگیرند.

1402/02/07
13:08:34
0.0 از 5
3225
تگهای خبر: پیگیری , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲