مجلس ایران دات كام
یك عضو هیات رئیسه كمیسیون انرژی:

کارخانجات باید برای کاهش شدت مصرف انرژی تشویق شوند

کارخانجات باید برای کاهش شدت مصرف انرژی تشویق شوند

به گزارش مجلس ایران دات کام، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیشنهاد کمیسیون انرژی برای مدیریت تأمین برق صنایع در فصل گرم سال، تشویق کارخانجاتی است که با مصرف انرژی کمتر، بیشترین تولید را داشته باشند.


عبدالعلی رحیمی مظفری در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای تأمین برق در فصل تابستان، بیان نمود: کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی جلسه ای را پیرامون این مورد با حضور وزیر نیرو برگزار کرد که وزیر گزارشی از میزان افزایش ظرفیت در این عرصه عرضه کرد و این که باید راهکارهایی را دنبال کرد که با کمترین صدمه به صنایع، این تابستان را پشت سر گذاریم. باید سوخت نیروگاه ها بموقع تامین گردد.

مقصود از صرفه جویی مصرف بهینه است
ایشان در ادامه اظهار نمود: آنچه که پیشبینی می شود اینست که وضعیت ما برای تأمین برق حوزه صنایع و خانگی در تابستان سال ۱۴۰۲ از سال ۱۴۰۱ بهتر باشد همان طوری که وضعیت در تابستان سال ۱۴۰۱ به مراتب بهتر از تابستان سال ۱۴۰۰ بود. ما باید هم بخش تولید را دنبال نماییم و هم صرفه جویی را در اولویت قرار دهیم. برای صرفه جویی هم مصرف بهینه مدنظر ما قرار دارد.
نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: امیدواریم با عنایت به اقدامات صورت گرفته یک سری نیروگاه های کوچک وارد مدار شوند. از طرفی اورهال نیروگاه های بزرگ هم بموقع صورت گیرد. وزارت نیرو در برنامه دارد که در روزهای پیک نیروگاه ها بتوانند با حداکثر ظرفیت خود کار کنند.

کمیسیون انرژی برنامه ها را برای تأمین برق در فصل تابستان دنبال خواهد کرد
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تصریح کرد: سال جاری به دنبال این هستیم تا اگر بشود شدت مصرف انرژی و برق را کاهش دهیم و کمیسیون انرژی این پیشنهاد را مطرح کرده است. پیشنهاد ما اینست که کارخانجاتی که بتوانند با مصرف انرژی کمتری، بیشترین تولید را داشته باشند یا به عبارت دیگر شدت مصرف انرژی خویش را با بهینه سازی سیستم های خود کاهش دهند، امتیازاتی دریافت نمایند. بدین ترتیب سایر کارخانه ها هم برای کاهش شدت مصرف انرژی خود ترغیب خواهند شد.
رحیمی مظفری در انتها اضافه کرد: کمیسیون انرژی برای پیشگیری از بحران برق در فصل تابستان وارد شده و درحال پیگیری برنامه ریزی های صورت گرفته برای تأمین برق خانگی و صنایع در فصل تابستان است.
منبع:

1402/02/05
11:49:04
0.0 از 5
3124
تگهای خبر: پیگیری , سیستم , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳