مجلس ایران دات كام
قالیباف در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران:

مبحث قدس بیشتر از هر زمان دیگری زنده است

مبحث قدس بیشتر از هر زمان دیگری زنده است

به گزارش مجلس ایران دات کام، رییس مجلس اظهار داشت: رژیم صهیونیستی می خواست موضوع فلسطین فراموش شود اما امروز بیش از هر زمان دیگری موضوع قدس و فلسطین در جهان اسلام و عرصه سیاست بین الملل زنده است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه تهران به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس، اظهار داشت: امروز روز مهم و باارزشی است. روز قدس از یادگاران حضرت امام خمینی (ره) است. همه ما می دانیم که ریشه رژیم جعلی صهیونیستی به پس از فروپاشی دوران عثمانی در جنگ جهانی اول بازمی گردد و انگلیسی ها پیشتاز و بنیانگزار این بحث بودند.
وی متذکر شد: در نهایت، در سال ۱۹۴۸ و پس از جنگ جهانی دوم انگلیس و آمریکا توانستند این دستگاه استکباری و رژیم جعلی را با خیانت شورای امنیت در سازمان ملل به رسمیت درآورند. در همان سال ۱۹۴۸ بعضی از کشورهای اسلامی وارد یک جنگ مفصل شدند اما با مشکلاتی روبرو شدند و با خیانت شورای امنیت و آن آتش بس که دادند، زمینه تثبیت این رژیم منحوس را فراهم کردند.
قالیباف افزود: پس از آن هم در فرصت های مختلف یعنی در سالهای ۱۹۵۶، ۱۹۶۷ و ۱۹۷۳ کشورهای اسلامی جنگ های گوناگونی را شروع کردند اما در هیچکدام از این جنگ ها چون حمایت دستگاه استکباری و در رأس آن آمریکا و انگلیس بود، موفق نشدند و چندین میلیون نفر از مسلمانان را آواره کردند و به شهادت رساندند.
رئیس قوه مقننه عنوان کرد: نهایتا مسیر عوض شد و در سال ۱۹۷۹ نخستین بحث سازش و صلح که در واقع باید بگوییم یک تسلیم ننگین با قرارداد کمپ دیوید در زمان انور سادات در مصر رقم خورد. این مسیر ادامه پیدا کرد و در سال ۱۹۹۳ پیمان اسلو بین رژیم صهیونیستی و سازمان آزادی بخش فلسطین که با اسرائیل ارتباط برقرار کردند، منعقد گردید. در سال ۱۹۹۴ بین اردن و اسرائیل این قرارداد مجدداً بسته شد.
وی اضافه کرد: یعنی ما یک دوران جنگ را سپری کردیم و در واقع یک دوره تسلیم را کشورهای اسلامی و عربی با فشار دستگاه استکباری پیش بردند اما درست در سال ۱۹۷۹ که قرارداد کمپ دیوید بسته شد، مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی ایران یعنی سال ۱۳۵۷ شد. امام خمینی (ره) در سال ۵۸ و پس از سی و اندی سال از این فراز و نشیب ها، مسیر فلسطین و جهان اسلام را با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بعنوان روز قدس در جهان اسلام و عرصه بین المللی متفاوت کردند.
روز جهانی قدس نقاب از چهره جنایتکار رژیم صهیونیستی برداشت
قالیباف عنوان کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند «امام ما، امام تحول است»، باید گفت یکی از نمونه های تحول همین یوم الله قدس است. در این روز امام خمینی (ره) با ابتکار خودشان مردمی سازی و جهانی سازی فلسطین را در دستور کار قرار دادند و آنرا تبدیل به یک سنت سیاسی کارآمد و مناسک سیاسی قوی در این چهل و اندی سال کردند و با روز قدس و به صحنه درآمدن امت اسلامی و رویکرد انقلاب اسلامی این گونه پیش رفت که نقاب از چهره جنایتکار رژیم صهیونیستی، رژیم کودک کش، جانی، نامشروع و رژیمی که تروریست در ذاتش است و آن هم ترور دولتی و نامشروع برداشته شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز به برکت قدس، همه مسلمانان می توانند بلندتر از گذشته بگویند همه قدس پایتخت همه فلسطین و فلسطین پایتخت جهان اسلام است. ما شاهدیم دوره سازش، تسلیم و شکست مسلمانان تبدیل به عزت، افتخار و احیای مجدد اسلام شد. رژیم صهیونیستی پس از سی و اندی سال امید داشت که نسل جدید فلسطین، دیگر مبحث فلسطین را به فراموشی بسپارند و نسل بعدی فراموش کنند فلسطین و مسائل اسلامی را و تلاش صهیونیست ها نه تنها این مساله بود، بلکه آنان چون دشمن شماره یک جهان اسلام و انسانیت هستند تلاش کردند که ایران عزیز ما و جبهه مقاومت را بعنوان خطر برای کشورهای اسلامی جایگزین کنند.
وی افزود: آنان به دنبال ایجاد درگیری در جهان اسلام رفتند و تلاش کردند تا بین کشورهای اسلامی اختلاف و جابه جایی ذهنی ایجاد کنند و صهیونیست ها تلاش کردند خودشان را صلح طلب و ایران را بعنوان مشکل در جهان اسلام معرفی کنند اما رهبر حکیم و هوشمند انقلاب اسلامی متوجه این طراحی از روز اول بودند و با دقت و قدرت این مورد را مدیریت و هدایت کردند.
قالیباف اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در مقابل این توطئه دستگاه استکباری و رژیم صهیونیستی، تلاش در جهت تقریب در جهان اسلام را مطرح فرمودند، برادری بین شیعه و اهل سنت را مبنای کار قرار دادند و برخی حس کردند این حرف و کلام حضرت آقا یک مبحث سیاسی یا فقط یک مبحث فقهی است. خیر، این مورد در ارتباط با اسلام و اساس وحدت و عزت مسلمانان و شکست رژیم صهیونیستی است و این کار برای پیشگیری از برادرکشی است.
شیعه انگلیسی کسی است که در منطقه زندگی می کند اما فرمان را از لندن می گیرد
رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مقام معظم رهبری بحث شیعه انگلیسی یا سنی آمریکایی را مطرح نمودند که مراد این نبود که شیعه انگلیسی کسی است که در لندن زندگی کند، بلکه شیعه انگلیسی کسی است که در منطقه است و در منطقه زندگی می کند اما فرمان را از لندن می گیرد. همینطور سنی آمریکایی این گونه بودند و داعش، تکفیری ها و وهابی ها و اختلاف در جهان اسلام را پیگیری کردند و این کار دستگاه استکباری است.
داعش یک پروژه کاملاً صهیونیستی برای فروپاشی جامعه اسلامی بود
وی اضافه کرد: نکته بعدی که مقام معظم رهبری در این دوره رهبری خودشان به دقت به آن توجه داشتند، فتنه بزرگی بود که در داعش صورت گرفت. داعش یک پروژه کاملاً صهیونیستی و آمریکایی برای فروپاشی جامعه اسلامی، امت اسلامی و کشورهای اسلامی از درون بود و می خواستند مسلمانان را وارد یک جنگ مذهبی ضد یکدیگر در جهان اسلام کنند. نمونه اخیر آنرا در اتفاقات چند هفته قبل در شرق فرات دیدیم که آمریکایی ها با داعشی ها با هم به جبهه مقاومت متعرض شدند، اما این تدبیر مقام معظم رهبری و میدان داری سیدالشهدای جبهه مقاومت یعنی شهید سلیمانی بگونه ای عمل کرد که جبهه مقاومت و شیعیان برای دفاع از اهل سنت و ناموس آنان به میدان آمدند و اجازه چنین فرصتی را به دشمنان جهان اسلام ندادند.
موضوع قدس در جهان اسلام و عرصه بین الملل زنده است
قالیباف اظهار داشت: ببینید که امروز صهیونیست ها به چه ذلتی افتاده اند و تکیه بر ابرقدرت ها و بیگانگان جز ذلت چیز دیگری به دنبال نخواهد داشت. رژیم صهیونیستی می خواست مبحث فلسطین فراموش شود اما امروز بیشتر از هر زمان دیگری مبحث قدس و فلسطین در جهان اسلام و عرصه سیاست بین الملل زنده است. ما این مورد را حتی در مسابقات ورزشی هم مشاهده می نماییم بگونه ای که در مسابقات فوتبال قطر شاهد بودیم در آن میدان ورزشی پرچم، نام و شهدای فلسطینی در همه بازی ها وجود داشت و نشان داده است این مورد در افکار عمومی نقش بسته است.
قدس کانون جهاد و انتفاضه است
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این موفقیت به علت فرهنگ مقاومت و خون شهداست. امروز قدس کانون جهاد و انتفاضه است و در سرزمین های فلسطین از نهر تا بحر و همه سرزمین ها و از غزه تا کرانه باختری و حتی تا قلب تل آویو، مجاهدان فلسطینی نه منفعلانه، بلکه عملیاتی در مقابل تجاوزها و جنایت های اسرائیل ایستاده اند. اگر یک روز آنان با سنگ مبارزه می کردند، امروز بر سر صهیونیست ها موشک تخلیه می کنند و این عظمت و قدرت آنان را نشان داده است.
وی ضمن اشاره به این که فلسطینی ها امروز از هر زمان دیگری متحدتر، نزدیک تر و قوی تر هستند، اظهار داشت: در مقابل، دشمن از هر زمانی زمین گیرتر است. فلسطین امروز تنها یک منطقه جغرافیایی نیست، بلکه تبدیل به یک کانونی برای دفاع از ارزش های انسانی و اسلامی شده است و اگر این اتحاد را به عرصه های سیاسی و اقتصادی بین کشورهای اسلامی توسعه دهیم، اهمیت زیادی دارد و می توانیم قوی تر باشیم. در این صورت است که ما می توانیم به جهان پسااسرائیلی فکر نماییم و آنرا در یک قدمی خود ببینیم و در این راه حرکت نماییم.
رژیم اشغالگر و جنایتکار صهیونیستی زمین گیر شده است
رئیس قوه مقننه اضافه کرد: امروز شرایط آن چنان برای رژیم صهیونیستی دشوار می باشد که شما می بینید در طول پنج سال گذشته، چهار بار انتخابات در این کشور صورت گرفت و هنوز هم می بینید هر روز چند صد هزار نفر در خیابان ها می آیند و در واقع این فروپاشی در رژیم صهیونیستی از داخل درحال رخ دادن است. این رژیم اشغالگر و جنایتکار امروز زمین گیر شده است و جبهه انقلاب و مقاومت توانسته است قوی تر و موفق تر از ترکیب ابزارهای خود و هماهنگی گروه ها استفاده نماید. پیوند جغرافیایی این جبهه را در حوادث اخیر دیدیم و هماهنگی راهبردی و تاکتیک های آنان را مشاهده کردیم که توانستند این دولت وحشی را سر جای خودش بنشانند و اجازه عمل به آنان ندهند. این قدرت امروز فلسطین است که جز با رهبری های مقام معظم رهبری و فرماندهی ایشان و میدان داری امت حزب الله و اسلامی و گروههای جهادی و مبارزین امکانپذیر نبود.
قالیباف عنوان کرد: اینها باقیات صالحات شهید سلیمانی است. شهید سلیمانی می گفت شرط شهید شدن، شهید بودن است. امروز ما باقیات صالحات این شهید را می بینیم، هر چند جسم آن شهید بزرگوار در بین ما نیست اما روح پاک این شهید، این عرصه را همچنان زنده نگه داشته و پیش برده و هر روز هم این جبهه به حول و قوه الهی قوی تر خواهد شد. امام خمینی (ره) یک مرد الهی بود و جز برای خداوند گامی برنداشت و جز در راه خداوند کلامی نگفت. امام (ره) با انقلاب اسلامی سبب احیای مجدد اسلام و عزت امت اسلامی شد، اما آیا دشمنان دست از سر ما بر می دارند؟ هیچگاه.
دشمن به دنبال بحران سازی برای کشورهای اسلامی است
وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند دشمنان ما هر روز با تهدیدات، توطئه ها و برنامه ریزی های جدیدتر و دقیق تر و قدرت بیشتری سراغ ما می آیند و بیکار ننشسته اند و به دنبال بحران سازی برای کشورهای اسلامی بخصوص جبهه مقاومت و بخصوص انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی هستند.
قالیباف متذکر شد: ما پارسال شاهد توطئه های آنان بودیم. اگر بصیرت و هوشمندی مردم، لطف خداوند و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری نبود، آنها امیدها و آرزوهایی داشتند. این مساله نشان داده است ما باید با دقت بیشتری پیش برویم. بدون شک دشمن بر ضعف های ما سوار خواهد شد. ما باید تلاش نماییم نقاط ضعف خویش را از بین ببریم. ما امروز در عرصه های دفاعی و امنیتی به جایگاهی رسیده ایم که دشمن به فکر حرکت نظامی ضد ایران نیست و ما در این حوزه پرقدرت هستیم و به قدرت بازدارندگی رسیده ایم.
رئیس قوه مقننه تاکید کرد: همه کشورهای اسلامی بدانند هیچگاه قدرت ایران اسلامی نه تنها هیچ تهدیدی برای آنان نیست، بلکه ایران اسلامی به دنبال امنیت همه جهان اسلام است. ما همواره این مورد را نشان داده و اثبات کردیم. البته ضعف ما در حوزه اقتصاد و معیشت مردم است و ما مسؤلان باید دست به دست هم دهیم و امروز میدان مبارزه ما با دستگاه استکباری و میدان مبارزه ما برای تقویت جبهه مقاومت و عزت مسلمانان و ایران قوی آن است که در عرصه اقتصادی و معیشت مردم اقدام جدی انجام دهیم و این وظیفه ماست.
امروز مهم ترین کار ما مبارزه با گرانی و تحول اقتصادی است
وی اضافه کرد: اگر امروز بخواهیم پیش برویم و دستاوردهای انقلاب، نظام و شهدا را حفظ و از آرمان های انقلاب صیانت نماییم، باید به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم توجه داشته باشیم. امروز مهم ترین کار ما مسؤلان، مبارزه با گرانی و تحول در عرصه اقتصادی کشور است و این اولویت اول میدان ماست و نقطه ضعفی است که دشمن بر آن سوار می شود. تکلیف امروز مجلس، دولت، قوه قضاییه و همه کارآفرینان و جوانان آن است که حل مشکلات اقتصادی را در دستور کار قرار دهند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در مجلس شورای اسلامی با تمام توان در خدمت دولت پرکار هستیم و هر قانونی برای رشد تولید، مهار تورم و حل مشکلات اقتصادی لازم باشد، تصویب خواهیم کرد. لایحه برنامه هفتم توسعه تا پایان اردیبهشت ماه به مجلس عرضه می شود و ما حتما در این لایحه موضوعات معیشتی را مدنظر قرار می دهیم. اگر می خواهیم عزت و قدرت ما و جهان اسلام حفظ شود و پیش برود، باید مشکلات اقتصادی را در داخل کشور حل نماییم.
وی عنوان کرد: باید با تلاش و برنامه ریزی دقیق و مجاهدانه وارد میدان شویم و برای خدمت به مردم و پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان های امام (ره) و شهدا از هیچ تلاشی مضایقه نکنیم و اگر در این خصوص و برای اجرای فرامین رهبری در میدان باشیم، ما قادریم در چارچوب یک برنامه پنج ساله که در دست بررسی می باشد، به ثبات اقتصادی در کشور برسیم و بنده هیچ تردیدی در این مورد ندارم و همه ما به دولت در این راه کمک خواهیم کرد.


منبع:

1402/01/26
15:16:37
0.0 از 5
3193
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵