مجلس ایران دات كام
یك عضو كمیسیون عمران:

کیفیت پایین خودرو های داخلی از عوامل موثر در آمار بالای مرگ و میر در تصادفات جاده ای است

کیفیت پایین خودرو های داخلی از عوامل موثر در آمار بالای مرگ و میر در تصادفات جاده ای است

به گزارش مجلس ایران دات کام، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: وضعیت نامناسب جاده ها و کیفیت پایین خودرو های داخلی که در فضای غیر رقابتی تولید می شوند از عوامل موثر در آمار بالای مرگ و میر تصادفات جاده ای محسوب می شود.


اسماعیل حسین زهی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به عوامل موثر در آمار بالای مرگ و میر براثر تصادفات جاده ای خصوصاً در روزهای نوروز، بیان کرد: حجم تصادفات و آمار کشته شدگان در تصادفات جاده ای بیشتر به استان سیستان و بلوچستان باز می گردد. استان سیستان و بلوچستان در صدر فهرست آمار کشته شدگان در تصادفات جاده ای قرار دارد. متاسفانه تمام جاده های استان دوطرفه است. ما در بعضی استانها بزرگراه و در بعضی استانهای دیگر آزادراه داریم اما در استان سیستان و بلوچستان جاده های دو طرفه داریم.

نصف آمار کشته شدگان در تصادفات جاده ای به استان سیستان و بلوچستان باز می گردد
ایشان سپس اظهار داشت: مرگ و میر در تصادفات جاده ای در بزرگراه ها و آزادراه ها در وهله اول به کیفیت خودرو ها باز می گردد و در وهله دوم به خطای نیروی انسانی و رانندگان مربوط می شود. عدم توجه به نکات راهنمایی و رانندگی بیشتر منجر به واژگونی خودرو ها و مرگ سرنشینان می شود. اما در تصادفات جاده ای استان سیستان و بلوچستان خودرو ها شاخ به شاخ باهم تصادف می کنند. تقریباً نصف آمار کشته شدگان در تصادف جاده ای در روزهای نوروز امسال به استان سیستان و بلوچستان باز می گردد.

هر سال آمار کشته شدگان ارائه می شود اما...
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: هر سال این آمار ارائه می شود اما وزارت راه شهرسازی هیچ نوع توجهی به وضعیت جاده ها ندارد. باید یکبار برای همیشه بودجه ای اختصاص داده شده و کریدور شمال به جنوب که از اهمیت بالایی برخوردارست تکمیل شود. کیفیت خودرو ها نیز عامل اساسی در بالا بودن آمار مرگ و میر در تصادفات جاده ای است.
ایشان سپس اشاره کرد: متاسفانه رقابتی در بازار تولید خودرو های داخلی وجود ندارد. نیاز است خودروسازهای داخلی حداقل در کنار افزایش بیش از پیش قیمت ها، مقداری توجه به ایمنی و کیفیت خودرو های تولیدی داشته باشند.
منبع:

1402/01/21
21:37:11
0.0 از 5
3200
تگهای خبر: بودجه , قیمت , كیفیت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳