مجلس ایران دات كام
قالیباف در جلسه علنی:

مجلس جلوی قانون حجاب را نگرفته است

مجلس جلوی قانون حجاب را نگرفته است

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این حرف از اساس کذب است که مجلس شورای اسلامی جلوی قانون در ارتباط با حجاب و عفاف را گرفته است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب رهنمودهای اساسی را بخصوص در بحث اقتصادی بیان نمودند. ایشان نظراتشان را برای قوای سه گانه مطرح نمودند و بنظر می رسید بامداد امروز رئیس مجلس در نطق قبل از دستور اشاره ای به بیانات رهبری می کرد.
وی خطاب به قالیباف اظهار داشت: شما بعنوان یک سرباز بر سر خط هستید، همانطور که ما هم سرباز هستیم و باید همه فرمایشات رهبری را اجرایی نماییم. پیشنهاد می کنم اطلاعیه ای صادر کنید در خصوص اینکه آماده اجرای فرمایشات رهبری بخصوص در تحقق شعار سال هستیم و مهار تورم و رشد تولید را به مرحله اجرا در بیاوریم.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به صحبت های قالیباف در جلسه رهبری با مسؤلان نظام اظهار داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی نطق خوبی داشت بنظر می رسید امروز هم در نطق ابتدایی در مجلس برای اجرای منویات رهبری اعلام آمادگی می کرد.
در بحث فرهنگی و حجاب باید به فرمایشات رهبری عمل کنیم
وی افزود: تأکیدات رهبر در خصوص همکاری همه قوا برای رفع آلام مردم و کاهش تورم بود. نمایندگان مجلس شورای اسلامی آمادگی کافی برای پیاده کردن منویات رهبری را در جهت مهار تورم و رشد تولید دارند و در بحث فرهنگی و حجاب هم باید به فرمایشات رهبری عمل نماییم. رهبری در عرصه اقتصاد، فرهنگ و حجاب تاکیداتی داشتند که مجلس شورای اسلامی باید حرکت ویژه ای برای پیاده کردن آن انجام دهد.
به جای بیانیه دادن باید کارمان را انجام دهیم
محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر، اظهار داشت: شب گذشته مقام معظم رهبری فرمایشاتی داشتند که همه ما توفیق حضور در آن جلسه را داشتیم و شنیدیم. توقع حضرت آقا از بنده، مجلس و دولت اینست که به جای بیانیه دادن و صحبت کردن کارمان را انجام دهیم و این روشن و قطعی است.
وی متذکر شد: مقام معظم رهبری روز گذشته در رابطه با مبحث مهار تورم و رشد تولید بیاناتی داشتند و بنده هم در محضر ایشان صحبت هایی را مطرح کردم که ناظر به توضیحات ایشان در روز اول فروردین ماه بود. حتی گفته شد که باید مجلس شورای اسلامی و دولت بدانند که مهار تورم و رشد تولید کار یک ساله نیست و باید در برنامه هفتم توسعه قید شود. بر این اساس مجلس آمادگی دارد که برنامه های دولت را با فوریت در مجلس بررسی و تصویب کند، بعد شما می گوئید که بیانیه صادر کنیم!
درباره عفاف و حجاب باید کار عاجل شود
در ادامه جلسه حجت الاسلام احمدحسین فلاحی نماینده همدان در تذکر شفاهی اظهار داشت: شب گذشته مقام معظم رهبری نظر صریحشان را در مورد بحث عفاف و حجاب مطرح نمودند که این اتمام حجتی برای سران قوا شد و باید کار جدی و عاجل صورت گیرد.
وی بیان نمود: رهبری مجدداً بحث فضای مجازی را مطرح نمودند که مجلس شورای اسلامی در اینباره مورد سوال قرار گرفته و علاوه بر این در رسانه ها گفته می شود که مجلس شورای اسلامی جلوی قانون حجاب و عفاف را گرفته است. همینطور قانون فضای مجازی مطالبه چند ساله رهبری است و سوال ما اینست که چرا در دستور کار قرار نمی گیرد؟
مجلس کجا جلوی قانون در ارتباط با عفاف و حجاب را گرفته است؟
محمدباقر قالیباف در پاسخ به این نماینده اظهار داشت: مجلس کجا جلوی قانون در ارتباط با عفاف و حجاب را گرفته است؟ این حرف از اساس کذب است.
وی افزود: امروز مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کرده است. اخیراً هم گزارش کمیسیون فرهنگی در رابطه با عملکرد دستگاه ها در اجرای قانون عفاف و حجاب در حوزه ایجابی و سلبی در مجلس قرائت شد و حداقل ۳۲ دستگاه اهمال کرده بودند. در همان زمان اعلام آمادگی شد که ما آماده هستیم هر نوع پیشنهاد خلأ قانونی را رفع نماییم، این پیشنهاد چه از ناحیه دولت و چه از ناحیه قوه قضاییه باشد، آنرا خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار می دهیم.
نظرم در رابطه با حجاب را در اتاق بسته نگفتم
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: روز گذشته در مجلس شورای اسلامی به صورت روشن در رابطه با بحث حجاب حرف هایم را بیان کردم و جای ابهام نیست. شخصاً مصوبات شوراهای بالادستی مانند شورایعالی انقلاب فرهنگی، شورای امنیت ملی و شورای امنیت کشور را به رئیس کمیسیون فرهنگی دادم تا مطالعه کند. این که برخی عزیزان در تریبون ها طور دیگری بیان می کنند، کذب است و آنها حتی از بنده صحبت هایی را می گویند که آن هم کذب است. فرمایش آقا روشن است و روز گذشته در نطق خود مجلس شورای اسلامی صحبت هایم را در مورد حجاب بیان کردم و اینها را در اتاق بسته نگفتم.


منبع:

1402/01/16
18:16:30
0.0 از 5
3194
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳