مجلس ایران دات كام
نماینده ملایر در مجلس:

با کنترل تورم، رغبت به تولید افزایش خواهد یافت

با کنترل تورم، رغبت به تولید افزایش خواهد یافت

به گزارش مجلس ایران دات کام، همدان نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبق بیانات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال با کنترل تورم رغبت به تولید افزایش پیدا کرده و در نتیجه تولید افزایش خواهد یافت.


دکتر هادی بیگی نژاد در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به نامگذاری سال جدید از جانب مقام معظم رهبری به نام «مهار تورم، رشد تولید» اظهار نمود: ناترازی که در نتیجه عدم همخوانی دخل و خرج کشور ایجاد می شود، زمینه ساز مشکلات اقتصاد و تورم است.
بیگی نژاد با اشاره به اینکه ناترازی سبب کاهش تولید و کاهش ارزش تولید می شود، افزود: به دلیل همین ناتزاری، به صورت مثال هم اکنون افراد علاقه ای به تولید برق ندارند.
وی با تکیه بر این که تولید ثروت در کشور این ناترازی را از بین می برد، خاطرنشان کرد: افزایش حجم کالاهای تولیدی و افزایش ارزش این کالاها، تولید ثروت و جبران این ناترازی را به دنبال دارد.
بیگی نژاد با اشاره به اینکه در بسیاری موارد، تولید به دلیل تورم کاسته شده یا متوقف می شود، اظهار داشت: انبار کردن یک کالای واسطه ای که با دریافت تسهیلات بانکی خریداری شده است، از تولید یک محصول جدید برای تولیدکننده سود بیشتری دارد چونکه به موازات تورم، قیمت آن کالا افزایش پیدا نمی کند.
نماینده مردم ملایر در خانه ملت خاطرنشان کرد: به صورت مثال انبار کردن قطعات خودرو نسبت به تولید یک خودرو به نفع تولیدکننده است، در نتیجه انبارها پر از کالاهای واسطه ای است و تولیدکننده به انبار کالا نسبت به تولید محصول و فروش آن رغبت بیشتری دارد.
منبع:

1402/01/10
21:59:58
0.0 از 5
3249
تگهای خبر: اقتصاد , رهبری , قیمت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲