مجلس ایران دات كام
عباسی:

وحدت جهان اسلام رژیم صهیونیستی را منزوی خواهد کرد

وحدت جهان اسلام رژیم صهیونیستی را منزوی خواهد کرد

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تقویت ارتباط با همسایگان بخصوص کشورهای عربی و وحدت جهان اسلام توام با تقویت بنیه اقتصادی و ارتقای فهم اجتماعی به ضرر رژیم صهیونیستی تمام خواهد شد.


فریدون عباسی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به توافق ایران و عربستان و سایر تحولات منطقه ای در چند هفته گذشته، بیان نمود: آنطور که به نظر می آید مقداری عقلانیت بر جهالت در کشورهای منطقه غلبه کرده است. این هم ناشی از برخورد با یک ایران قوی در ابعاد مختلف است. اگر دقت نماییم تحریم هایی که کشور ما را در حصار خود گرفته است در طول تاریخ بی نظیر بوده است. این که یک کشوری انواع تحریم هایی که بر اساس فناوری استوار شده است را تجربه کرده و سرپا بماند در طول تاریخ بی سابقه است.

علیرغم تحریم های ظالمانه توانستیم پیشرفت کنیم
رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی کشور در ادامه اظهار نمود: ما با انواع تحریم ها در حوزه سیستم بانکی، نظام پولی، نظام کشتیرانی و بیمه مواجه هستیم. ولی ما از این تحریم ها علیرغم سختی هایی که داریم و مردم ما گرفتار مشکلات معیشتی شدند، توانسته ایم در ابعاد علمی و ابعاد تولید ثروت و حوزه دفاعی که مرتب ما را تهدید می کردند پیشرفت نماییم. اگر جزئی از این تحریم ها را بر کشورهای دیگر اعمال می کردند، آنها دست های تسلیم را بالا می بردند.
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: با داعشی که ساختند و سایر گروههای تروریستی درصدد بودند تا منطقه را بی ثبات کنند اما جمهوری اسلامی خطر را بموقع تشخیص داد و به کمک سوریه و عراق رفت تا دولت های مرکزی در آنجا سرپا بماند. چونکه پروژه در آنجا بی دولت سازی بود و مطمئنا وقتی که در مرزهای غربی ما دولت ها گرفتار بی ثباتی شوند، خطر تجزیه استانهای غربی کشور برای ما جدی تر می شد. برای همین ما پیش دستی کردیم. اما برخی رسانه ها این امر را القا می کردند که مسائل فلسطین یا سوریه به ما چه ربطی دارد. اما مغز متفکر نظام به درستی تشخیص داد و ما وارد شدیم و تروریست ها را در سوریه و عراق شکست دادیم.

ایران به طرف های خود فهماند که نمی توانند جنگ دیگری را بر ما تحمیل کنند
ایشان در ادامه تصریح کرد: همین سبب شد که پس از یک دوره فرسایشی و از بین رفتن منابع مالی آنها، تهدید هایی را در ناحیه خلیج فارس متوجه خود ما کنند. اما با اقتداری که ما در خلیج فارس، دریای عمان، اقیانوس هند و دریای سرخ و حتی در اقیانوس اطلس نشان دادیم به طرف های مقابل فهماند که با ایران نمی توانند در بیفتند. اگر بخواهند جنگ دیگری را بر ما تحمیل کنند بیشتر صدمه خواهند دید. علت این که چین هم وارد منطقه شده است به خاطر این بوده که فکر آینده خویش را می کند. چین نشان داد که می تواند تأثیر گذار باشد. به جهت اینکه چین عقب نماند در منطقه تضمین هایی را داد تا مسیر انرژی را برای خود امن کند. مجموعه این تحولات سبب شد تا عربستان پیش قدم شود و در طول یکسال گذشته روشی را پیش بگیرد که با ایران آشتی کند.

ایران و عربستان نقشه رژیم صهیونیستی را نقش بر آب کردند
وی ادامه داد: از آشتی ایران و عربستان میتوان این برداشت را داشت که دو کشوری که منابع مالی و اقتصاد در دنیای اسلام دارند از نقشه ای که رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس کشیده بودند که ما را باهم درگیر کرده و منابع مالی و انسانی جهان اسلام را مختل کنند، توانستیم فرار نماییم. حالا خصومت ها کنار رفته و درحال کار کردن بر روی نقاط مشترک هستیم. سایر کشورها نظیر امارات و مصر هم از این سیاست دنباله روی خواهند کرد. بنده امیدوار هستم در پاکستان هم تحولاتی صورت بگیرد و گروههای نیابتی که توسط عربستان تغذیه می شدند دیگر مرزهای شرقی ما را تهدید نکنند و آنها هم توسط دولت پاکستان محدود شوند.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: نتیجه این تحولات اینست که ارتباط ما با همسایگان بخصوص کشورهای عربی تقویت خواهد شد و این به ضرر رژیم صهیونیستی خواهد بود. رژیم صهیونیستی هم به خاطر رقابت های درونی خود و این که از اساس بر اساس ظلم بنا شده مطمئنا به سمت فروپاشی از درون پیش خواهد رفت. حتما وحدت جهان اسلام و تقویت بنیه اقتصادی و ارتقای فهم اجتماعی منجر خواهد شد تا رژیم صیونیستی در منطقه منزوی شود.1402/01/06
14:21:42
0.0 از 5
3121
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , سیستم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵