مجلس ایران دات كام
كوچكی نژاد :

مجلس مصوبات خوبی در زمینه یارانه ها داشته است

مجلس مصوبات خوبی در زمینه یارانه ها داشته است

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: دولت باید سیستم های ایجاد کالابرگ در سراسر کشور را هر چه سریع تر راه اندازی کرده تا مردم بتوانند کالاهای اساسی را با قیمت مناسب بخرند.جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص این که دولت مجاز است از محل منابع تبصره ۱۴ بمنظور جبران کاهش قدرت خرید دهک های پایین درآمدی ناشی از افزایش قیمت کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۲ علاوه بر یارانه نقدی و معیشتی در قالب کالابرگ الکترونیک به خانواده های مشمول پرداخت کند، گفت: در این مصوبه آمده به غیر از یارانه نقدی، کالابرگ هم داده شود.
وی متذکر شد: در سال قبل دولت را موظف کردیم اگر بخواهد ارز ترجیحی را حذف کند، مابه التفاوت آنرا بوسیله کالابرگ الکترونیک به مردم اختصاص دهد به نحوی که قیمت کالاهای اساسی و دارو به نرخ شهریور ۱۴۰۰ به دست مردم برسد که همه دیدیم دولت این قانون را آن طور که ما انتظار داشتیم، اجرا نکرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مجلس مصوبات خوبی در بودجه سال آینده خصوصاً در زمینه یارانه ها داشته است، اما احیانا دولت مانند سال قبل خیلی از ردیف های تبصره ۱۴ را اجرا نکند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه دولت باید قانون مجلس درباره ی ارائه کالابرگ را اجرا کند، اظهار داشت: امسال این قانون آن طور که ما توقع داشتیم اجرا نشد و توجیه دولت آن بود که ایجاد زیرساخت برای این کار زمان بر است. دولت باید سیستم های ایجاد کالابرگ در سراسر کشور را هر چه سریع تر راه اندازی کرده و از کالابرگ الکترونیکی استفاده نماید تا مردم بتوانند کالاهای اساسی را با قیمت مناسب خریداری کنند و نباید این کالاها گران به دست مردم برسد.
کوچکی نژاد با اعلان اینکه دولت باید نظارت بیشتری بر قیمت کالاهای اساسی خصوصاً در آستانه شب عید داشته باشد، اشاره کرد: مردم تحمل گرانی بیشتر را ندارند. ایجاد کالابرگ باز هم در مصوبات بودجه ای مجلس تصویب گردید و دولت باید این قانون را بطور کامل و دقیق اجرا نماید.
وی بیان کرد: این مساله از این جهت مهمست که کالابرگ، نقدینگی جامعه را کنترل می کند و دولت باید در سال آینده به این مساله و اجرای مصوبه مجلس اهتمام بیشتری داشته باشد. مجلس هم حتما از ابزارهای نظارتی خود برای اجرای قانون مربوط به اعطای کالابرگ استفاده خواهدنمود.
منبع:

1401/12/19
11:07:28
0.0 از 5
3318
تگهای خبر: بودجه , تصویب , دولت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام