مجلس ایران دات كام
پژمانفر :

معافیت خانه های لوکس از مالیات هنوز قطعی نیست

معافیت خانه های لوکس از مالیات هنوز قطعی نیست

به گزارش مجلس ایران دات کام، رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امکان تجدید نظر درباره ی حذف خانه های مسکونی از قانون گرفتن مالیات از خانه های لوکس وجود دارد؛ هنوز این پیشنهاد نهایی نشده و باید بار دیگر بررسی شود.حجت الاسلام نصرالله پژمانفر رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ی ماجرای تصویب این پیشنهاد اظهار داشت: به نظر بنده نیز موافقت با این پیشنهاد، یک اشتباه در تصمیم گیری مجلس بود و متأسفانه این مساله به صورتی مورد غفلت واقع شد.
وی بیان کرد: پیشنهاد اولیه گرفتن مالیات از خانه های لوکس از همین مجلس عنوان شد و توسط نمایندگان به تصویب رسید؛ با اینحال موافقت نمایندگان با پیشنهاد حذف «خانه های مسکونی لوکس» از پرداخت مالیات همچون مسائلی بود که جای تعجب داشت.
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تصمیم گیری زودهنگامی نسبت به این ماجرا گرفته شد؛ اظهار داشت: ماجرا بوسیله کمیسیون تلفیق بودجه بررسی خواهد شد تا در رسیدگی بعدی، این مساله اصلاح گردد و خانه های مسکونی لوکس نیز مشمول پرداخت مالیات شوند.
پژمانفر بیان کرد: اگر صادق باشیم و توجیه نکنیم باید بگوییم تصمیم غلطی در صحن مجلس گرفته شد، تصمیمی که پیام بدی برای مردم داشت. بدین سبب باید به نحو ممکن آنرا اصلاح نماییم. البته باتوجه به شناختی که از مجلس داریم معتقد هستم که نمایندگان حتما در این زمینه تصمیم خودرا اصلاح خواهند کرد.
وی اشاره کرد: امکان تجدید نظر درباره ی حذف خانه های مسکونی از قانون گرفتن مالیات از خانه های لوکس وجود دارد و هنوز این پیشنهاد نهایی نشده است. مسیر تعیین تکلیف هنوز ادامه دارد و ماده مربوطه بار دیگر در کمیسیون بررسی خواهد شد.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره ی انتقادات تند و تیز مقابل مجلس در پی این تصمیم اظهار داشت: من مطمئن هستم این هیاهویی که مقابل مجلس به راه افتاده بی مورد است؛ چونکه معدل تصمیمات مجلس نشان میدهد که نمایندگان در حوزه مبارزه با فساد، عدم تحمیل هزینه های بیشتر بر دوش مردم و همین طور شکستن انحصار جریان های برخی خاص عملکرد خوبی داشته اند.
پژمانفر اظهار داشت: این که برخی بخواهند مجلس یازدهم را با سیاه نمایی به مسائل متهم کنند، تلاش عده خاصی است که می خواهند نمایندگان را تحقیر کنند. این در حالیست که اطمینان دارم موضوع گرفتن مالیات در راه عدالت پیش خواهد رفت و تصمیمی اخیر اصلاح خواهد شد چونکه نه به نفع هیچکس نیست.

1401/12/10
08:05:54
0.0 از 5
3254
تگهای خبر: بودجه , تصویب , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام