مجلس ایران دات كام
رئیس فراكسیون اقتصادِ انرژی مجلس:

توسعه اقتصاد دریامحور نیازمند وضع قوانین کاربردی تری است

توسعه اقتصاد دریامحور نیازمند وضع قوانین کاربردی تری است

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس فراکسیون اقتصادِ انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اقتصاد دریامحور دربرگیرنده جنبه های مختلفی است و برای توسعه اقتصاد آن به وضع قوانین کاربردی توسط مجلس نیاز دارد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، فریدون عباسی پس از ظهر امروز پنجشنبه در نشست بررسی راه اندازی بندر بزرگ خلیج فارس که در محل اداره کل بندر امام خمینی (ره) برگزار شد، بیان نمود: هدف از این سفر اعضای این فراکسیون به خوزستان، شناخت بیشتر مشکلات فعلی در راه فعالیتهای اقتصادی با محوریت حوزه انرژی است.
وی با اشاره به اینکه اقتصاد دریامحور یکی از موضوع هایی است که در حوزه حمل - نقل و انتقال انرژی نقش بسیار مهمی دارد، اظهار داشت: روند تحقق اقتصاد دریامحور نیازمند تصمیم گیری های کاربردی و وضع قوانین مناسب می باشد که در این حوزه اعضای این فراکسیون به صورت میدانی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و همینطور بندر امام خمینی (ره) حضور پیدا کردند.
نماینده مردم کازرون و کوه چنار در مجلس خاطرنشان کرد: این بازدیدها سبب شده تا در جریان ابعاد مختلفی از مشکلات قرار گیریم و با پیشنهاداتی که عرضه شد، اساسا مجلس در فرایند تصمیم گیری برای بودجه سال آینده کشور و همینطور برنامه توسعه هفتم به مبحث اقتصاد دریامحور و همینطور تسهیل در شکوفایی اقتصادی منطقه با محوریت انرژی، توجه ویژه ای خواهد داشت.
رئیس فراکسیون اقتصادِ انرژی مجلس خاطرنشان کرد: در خوزستان مجموعه های بندری مختلفی وجود دارد که زیرساخت های آنها باید با جدیت بیشتری در راه رشد اقتصادی کشور قرار گیرند.
عباسی خاطرنشان کرد: در این رابطه، فراکسیون اقتصادِ انرژی مجلس مطالعات کارشناسی و اطلاعات شفافی را در اختیار دارد که با انجام همگرایی های لازم بین این اطلاعات و مشکلات شناسایی شده، برنامه مطلوبی برای توسعه منطقه در قسمت بنادر و همینطور حوزه انرژی با محوریت پتروشیمی تدوین خواهد شد.
وی تصریح کرد: کاهش نرخ بیکاری، ارتقای زیرساخت ها و بهره وری در انجام امور تجاری بویژه در زمینه اقتصاد دریامحور همچون انتظاراتی است که فراکسیون اقتصادِ انرژی مجلس از تدوین برنامه ریزی های صورت گرفته دارد.


منبع:

1401/11/22
14:06:59
0.0 از 5
1546
تگهای خبر: اقتصاد , بازدید , بودجه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام