مجلس ایران دات كام
جلال زاده:

حادثه سفارت جمهوری آذربایجان تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد

حادثه سفارت جمهوری آذربایجان تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با محکوم کردن تعرض به سفارت جمهوری آذربایجان تصریح کرد که دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی این پرونده را تا دستیابی به نتیجه نهایی پیگیری خواهند کرد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تعرض به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران را محکوم کرده و درگذشت یکی از کارمندان سفارت را به ملت آذربایجان و دولت این کشور تسلیت گفت و اضافه کرد: دیپلمات های جمهوری آذربایجان در جمهوری اسلامی میهمان ما هستند و طبق معاهدات بین المللی امنیت آنها بر عهده ماست ازاین رو این اقدام باعث تأسف است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت تعرض به سفارت جمهوری آذربایجان در ایران، اظهار داشت: نیروهای انتظامی و امنیتی از لحظات اولیه این حادثه در صحنه حاضر شده و تا به نتیجه رسیدن این پرونده آنرا پیگیری خواهند کرد.
وی افزود: موضع گیری رئیس جمهور آذربایجان پیرامون این حادثه عالمانه بود و انتظار ما از مقامات دولت آذربایجان اینست که با خویشتنداری و با نگاه به روابط دو کشور موضع بگیرند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی تا به نتیجه رسیدن این پرونده و شناسایی دقیق هویت عامل این حادثه مبحث را پیگیری خواهد نمود.
جلال زاده اضافه کرد: موضع گیری های مقامات دو کشور باید در مورد این حادثه متعهدانه و بگونه ای باشد که به روابط دو کشور صدمه ای وارد نشود و اجازه سو استفاده به دشمنان را هم ندهد.
جلال زاده در مورد تروریستی بودن این حادثه نیز، اظهار داشت: اطلاعات و گزارشات اولیه بر شخصی بودن حادثه دلالت دارد ولی برای اظهار نظر قطعی در این مورد باید منتظر ماند تا دستگاههای ذیربط بررسی های خویش را کامل و اعلام نتیجه نمایند.

1401/11/08
11:34:25
0.0 از 5
3457
تگهای خبر: پرونده , پیگیری , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴