مجلس ایران دات كام
نخعی:

جهاد کشاورزی عملا کار اساسی برای الگوی کشت نکرده است

جهاد کشاورزی عملا کار اساسی برای الگوی کشت نکرده است

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بی توجهی به ظرفیت ها و توانمندی های خاص هر منطقه، سبب رشد نامتوازن کشور و عدم بهره گیری از ظرفیت های مناطق مختلف کشور شده است.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، مصطفی نخعی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز سه شنبه (۴ بهمن ماه) ضمن محکوم کردن اقدام مداخله جویانه پارلمان اروپا در امور داخلی کشورمان و تصویب سفارشی طرحی که فاقد هرگونه وجاهت قانونی می باشد، اظهار نمود: مطمئنا این چیزی جز امضای سند شکست مفتضحانه شما در رویارویی با ملت ایران نیست، بطور قطع سپاه مقتدتر از همیشه در خدمت آرمان های بلند انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران خواهد بود.
ایشان در ادامه خطاب به رئیس جمهور مطرح کرد: یکی از مهم ترین وزارت خانه های دولت شما که مستقیما با سفره مردم و قشر متوسط و ضعیف جامعه در ارتباط می باشد وزارت جهاد کشاورزی است؛ آیا از آنچه در این وزارت خانه می گذرد خبر دارید؟ اطلاع دارید این وزارت خانه هیچ برنامه قابل قبولی برای حل مشکلات قشر زحمت کش کشاورز ندارد، خبر دارید وعده های داده شده در روز رای اعتماد در خانه ملت پیگیری و عملیاتی نمی شود؟ آیا می دانید در مورد کشت قراردادی هیچ اقدام موثری انجام نشده است.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خبر دارید در مورد مبحث مهم الگوی کشت که یکی از اساسی ترین موضوعات و وظایف مهم وزارت جهاد کشاورزی است، عملا کار اساسی صورت نگرفته است؟ از آقای وزیر بپرسید شما که مدام از افزایش ۵۰ هزار هکتاری گلخانه ها سخن می گفتید، تابحال در این خصوص چه کرده اید؟ سوالات بسیارند، ابهامات مختلف در ارتباط با واردات نهاده های دامی و کالاهای اساسی، روند کند اجرای مصوبات سفرهای استانی در حوزه کشاورزی، عدم تخصیص اعتبار طرح های زیربنایی حوزه عشایری که در کنار گرانی شدید نهاده های دامی امید این قشر که ذخایر پرارزش انقلاب هستند را به ناامیدی بدل کرده است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه بیان نمود: بی ثباتی و شرایط ملتهب بازار که هم کمر تولید کنندگان دام و طیور را خم کرده و هم اقشار ضعیف جامعه را با مشکلات جدی مواجه نموده است، صف های طویل نان و گوشت و امثال اینها که به تازگی به صف های انتظار مردم اضافه شده است و بسیاری دیگر از موارد که بزودی با مستندات در همین خانه ملت با مردم در بین خواهم گذاشت. با این وجود امیدوارم پیش از آنکه مجلس از ظرفیت های قانونی خود استفاده نماید شما خود تدبیر نمایید.
وی با اشاره به اینکه بی توجهی به ظرفیت ها و توانمندی های خاص هر منطقه، سبب رشد نامتوازن کشور و عدم بهره گیری از ظرفیت های مناطق مختلف کشور شده است، خاطرنشان کرد: مناطق محروم در دور باطل فقر و توسعه نیافتگی گرفتار شده اند، کافی است نگاهی به جانمایی سرمایه گذاری هلدینگ های بزرگ اقتصادی در کشور بیندازید، یا زیرساخت های انتقال انرژی و یا نقشه راه آهن، بزرگراه ها و آزادراه های کشور را بنگرید.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه خطاب به مسئولین کشور در ارتباط با مسائل حوزه انتخابیه اش اظهار داشت: جاده های حوزه انتخابیه بنده روزانه ناقوس مرگ می نوازند و ما هر چه بیشتر فریاد می زنیم، شما بیشتر روزه سکوت می گیرید، روزی نیست این جاده ها از حادثه ای آبستن و رخت عزای عزیز کسی بر تن نشود. چقدر تذکر بدهیم، چقدر فریاد بزنیم؟
نخعی اضافه کرد: بسیار غم انگیز است که در طول کمتر از یک ماه شاهد چندین کشته و مجروح در این جاده ها و داغدار شدن خانواده ها هستیم؟ چرا مسؤلان کشوری و استانی هیچ واکنش علاج کننده ای به وضعیت وخیم و تاسف بار این جاده ها نشان نمی دهند؟
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: اگر می خواهید در جهت عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مسافرت به نهبندان توجه کنید وضعیت جاده هایش را دریابید، بنابراین از وزیر راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و همینطور استاندار خراسان جنوبی می خواهم هر چه زودتر پیگیری و اقدام عاجلی در افزایش اعتبار و تخصیص بودجه این محورها داشته باشند.
منبع:

1401/11/04
15:12:24
0.0 از 5
3272
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , پیگیری , تصویب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱