مجلس ایران دات كام

واکنش برخی از نمایندگان مجلس به اقدام پارلمان اروپا

واکنش برخی از نمایندگان مجلس به اقدام پارلمان اروپا

مجلس ایران دات کام: برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اقدام پارلمان اروپا در خصوص درخواست از اتحادیه اروپا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست موسوم به تروریستی این اتحادیه را محکوم کردند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، در پی درخواست خصمانه پارلمان اروپا از اتحادیه اروپا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست موسوم به تروریستی اتحادیه اروپا، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حساب های کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر در واکنش هایی اقدام پارلمان اروپا را محکوم کردند.
طرح اصلاح قانون «اقدام متقابل مقابل آمریکا» در مجلس به جریان افتاد
احمد نادری عضو هیئت رئیسه و نماینده مردم تهران در مجلس در محکومیت اقدام پارلمان اروپا اظهار نمود: طرح اصلاح قانون اقدام متقابل در مقابل اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا در مجلس به جریان افتاد. کلیه کشورهای عضو «اتحادیه اروپا» که اقدام به اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی نمایند و کلیه نیروهای نظامی وابسته و سازمان ها و نهادهای این نیروها مشمول خواهند بود.


خطای محاسباتی اروپا، ‎مصوبه قاطع مجلس را بدنبال خواهد داشت
عزت الله اکبری تالار پشتی نماینده مردم تهران نیز با اشاره به اینکه «سپاه بازوی قدرتمند ملت های ستم دیده و با اهمیت ترین عامل سرکوب تروریسم در منطقه غرب آسیاست»، تصریح کرد: اروپا اثبات نموده که اراده مستقلی ندارد و دنباله روی صهیونیست هاست. خطای محاسباتی اروپا، ‎مصوبه قاطع مجلس شورای اسلامی را بدنبال خواهد داشت.


همان قدر که آمریکا غیرقابل اعتماد است اروپا هم غیرقابل اتکاست
همچنین علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در محکومیت اقدام پارلمان اروپا نوشت: «همان قدر که آمریکا غیرقابل اعتماد است اروپا هم غیرقابل اتکا است. اقتصاد اروپا که بعد از جنگ جهانی دوم وابسته بود و الان سیاست مستقل خودرا هم از دست داده اند؛ این وابستگی تا جایی پیش رفته که حتی چند پیرمرد و پیرزن آلبانی نشین هم برای آنها تعیین تکلیف می کنند.»


اقدام اخیر پارلمان اروپا توسط مجلس ایران بی پاسخ نخواهد ماند
محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم رشت نوشت: «اقدام اخیر پارلمان اروپا بیشتر یک حرکت سیاسی ناشی از خشم است که هم غیرمستقل بودن اروپا را نشان داده است و هم توسط مجلس ایران بی پاسخ نخواهد ماند.»


حتماً مقابله جدی خواهیم کرد
علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات نیز در محکومیت اقدام پارلمان اروپا اظهار داشت: «اروپای کارخانه تروریست پرور، سپاه جان فدا در مقابله با تروریسم را با این بهانه تحریم می کند؛ ما همه پاسدار هستیم. حتما مقابله جدی خواهیم کرد. خروج از NPT را در دستور قرار می دهیم.»


اقدام پارلمان اتحادیه اروپا، به علت موفقیت های سپاه در عرصه های مختلف است
همچنین حجت الله فیروزی نماینده مردم فسا در مجلس تصریح کرد: اقدام پارلمان اتحادیه اروپا در تصویب درج نام سپاه مقتدر افتخارآفرین، در لیست گروههای تروریستی، نشان از موفقیت های سپاه در عرصه های مختلف و نگرانی آنها از تأثیر تفکر جهادی سپاه و اثرگذاری اقدامات راهبردی این نهاد مردمی درمقابله با شرارت های پنهان و آشکار استکبار جهانی است.»


اروپا خودرا بی آبرو کرد
مصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اقدام اخیر پارلمان اروپا اظهار نمود: ‏‎اروپا که با کاسه لیسی از ‎آمریکا خودرا بی آبرو کرده بود، با اهانت به سپاه، مفتضح تر شد. کور باد چشمی که اقتدار ‎ایران را نتواند دید.


قدرت پاسخ ایران را دست کم نگیرید
سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان نیز با تکیه بر این که «هر گونه تحرک ‎پارلمان اروپا با هر عنوانی مقابل ‎سپاه پاسداران محکوم است و بدون تردید با واکنش قاطع ایران همچون نمایندگان مجلس مواجه خواهد شد»، اظهار داشت: اروپا بیش از این فریب جنجال صهیونیست ها و آمریکا را نخورد و وارد دامی نشود که خروج از آن در اختیارش نیست. قدرت پاسخ ایران را دست کم نگیرید.


1401/10/30
16:14:44
0.0 از 5
3233
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳