مجلس ایران دات كام
رضایی :

درآمد دولت بیشتر می شود

درآمد دولت بیشتر می شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به این که وضع مالیات بر فعالیتهای سوداگرانه سبب افزایش درآمد دولت می شود، اظهار داشت: باید در کشور تا جایی که امکان دارد جلوی فرارهای مالیاتی گرفته شود.علی رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی که درحال بررسی در مجلس است، اظهار داشت: تصویب طرح مالیات بر سوداگری می تواند یکی از مهم ترین دستاوردهای مجلس یازدهم باشد.
وی تصریح کرد: اگر این طرح به تصویب برسد، هم مبحث شفاف سازی که این سال ها مطالبه همگان است، اتفاق می افتد و هم درآمد دولت که در نهایت باید خرج کشور و مردم شود، بیشتر می شود.
نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، باید در کشور تا جایی که امکان دارد جلوی فرارهای مالیاتی گرفته شود که این طرح در این خصوص هم می تواند کمک کننده باشد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی به قانون تبدیل گردد، هم مردم و مودیان مالیاتی و هم مدیران اقتصادی از این رویکرد استقبال خواهند کرد.
رضایی در پاسخ به این سؤال که با عنایت به این که هدف طرح مالیات بر سوداگری پیشگیری از سفته بازی در بازارهایی مثل خودرو، مسکن، طلا و ارز است، آیا نبود این ابزار تنظیم گری در صعود به یک باره قیمت دلار، مسکن، طلا و حتی خودرو اثرگذار بوده است، اظهار داشت: اساسا خیلی تأثیرگذار بوده است و ما می خواهیم تصویب این طرح را جدی پیگیری نماییم تا با قانونی که به تبع آن شفافیت را به همراه خواهد داشت، جلوی این وضعیت افزایش قیمتها را که سبب نارضایتی مردم شده است، بگیریم. باید مشخص شود افراد چقدر درآمد دارند و چه میزان باید مالیات دهند.
نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما در کشور با مشکلات بودجه ای مواجه هستیم. وقتی صحبت از فروش اموال دولتی می شود، به این علت است که وضعیت درآمدی مشخص نیست و ازاین رو، دولت باید به سمت فروش بعضی از اموال خود برود. حال با تصویب این طرح و ایجاد عدالت مالیاتی و وضع مالیات بر فعالیتهای سوداگرانه، وضعیت بودجه و تأمین منابع دولت هم شرایط بهتری خواهد داشت و تا حدی مشکلات حل خواهد شد.
رضایی بیان نمود: تا وقتی که طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی تصویب نشود، باید شاهد دلالی و سوداگری افرادی در این آشفته بازار باشیم که این وضع مورد پسند کشوری که می خواهد اقتصادی پویا داشته باشد، نیست.
وی خاطرنشان کرد: دلالان، سوداگران و سودجویان، در نبود قانونی در مورد بازار دارایی ها، سودهای هنگفتی می کنند و مالیات هم متوجه آنها نمی شود که این پدیده، خود دلیلی بر ایجاد اختلاف طبقاتی و گله مندی توده های مردم است. این دلال ها متأسفانه به رانت اطلاعاتی هم دسترسی دارند و به همین واسطه بازار را متشنج می کنند.


منبع:

1401/10/23
14:16:38
0.0 از 5
3030
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , پیگیری , تصویب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام