مجلس ایران دات كام
شریعتی :

حقوق کارمندان باید ۴۰ درصد افزایش یابد

حقوق کارمندان باید ۴۰ درصد افزایش یابد

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: طبق گفته دولت، نرخ تورم حدود 40 درصد است و علی القاعده میزان افزایش حقوق کارکنان دولت هم باید متناسب با میزان تورم و 40 درصد باشد.غلامرضا شریعتی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به این که دولت در لایحه بودجه سال آینده پیشنهاد داده متوسط حقوق کارمندان ۲۰ درصد برمبنای آخرین حکم کارگزینی به شکلی افزایش یابد که مبلغ قرارداد کمتر از هفت میلیون تومان نباشد، اظهار داشت: ما باید منابع دولت را هم در نظر بگیریم و برمبنای منابع دولت می گوئیم که افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت خوب است.
وی با اعلان اینکه افزایش حقوق کارکنان باید متناسب با نرخ تورم باشد، اشاره کرد: طبق گفته دولت، نرخ تورم حدود ۴۰ درصد است و علی القاعده میزان افزایش حقوق کارکنان دولت هم باید متناسب با میزان تورم و ۴۰ درصد باشد، اما برای افزایش حقوق باید منابع کشور را هم در نظر گرفت.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: همه جوامع تورم دارند و این طور نیست که فقط کشور ما درگیر تورم باشد و تورم پدیده ای است که در همه کشورها وجود دارد.
شریعتی با تأکید بر این که دخل و خرج مردم باید با یکدیگر همخوانی داشته باشد، افزود: با این وجود، منابع موجود کشور را هم باید در نظر گرفت و نباید میزان افزایش حقوق به شکلی باشد که دولت برای تامین آن سراغ چاپ پول و استقراض برود که اگر اینطور باشد، دود آن به چشم طبقاتی از جامعه می رود که حقوق کمتری می گیرند.
نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که حداقل حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۷ میلیون تومان خواهد بود، اشاره کرد: سال قبل حداقل حقوق کارمندان ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود.
1401/10/22
14:47:22
0.0 از 5
3213
تگهای خبر: بودجه , حكم , دولت , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳