مجلس ایران دات كام

بررسی عملکرد و چشم انداز ۱۰ سال آینده سازمان فضایی ایران در کمیسیون صنایع

بررسی عملکرد و چشم انداز ۱۰ سال آینده سازمان فضایی ایران در کمیسیون صنایع

مجلس ایران دات کام: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی عملکرد و ظرفیت های 10 ساله آینده سازمان فضایی ایران در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


روح الله عباسپور در گفت و گو با ایسنا در تشریح جلسه امروز سه شنبه (۲۰ دی ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: میهمان امروز جلسه کمیسیون صنایع و معادن مسئولان سازمان فضایی ایران بودند که گزارشی از مجموع عملکرد این سازمان ارائه کردند.
وی ادامه داد: قسمتی از این گزارش در ارتباط با شناسایی نیازها و تجمیع تقاضاها برای فناوری و خدمات فضایی بود که همه دستگاه های کشور درباب زمین شناسی، اکتشاف معادن، حوزه وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با مبارزه با آفات، دامپروری و... دارند که باید کنترل کرده و اطلاعاتشان را به این سازمان بدهند. این مساله یکی از مسائلی است که باید همه دستگاهها هماهنگی های لازم را داشته باشند و اطلاعات ظرفیت هایی که در زمینه فضایی به وجود آورده است را به این سازمان ارائه نمایند و این سازمان بتواند خدماتش را به آنها بفروشد.
نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ادامه جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن با مسئولان سازمان فضایی ایران ظرفیت بخش های غیر دولتی و شرکت های دانش بنیان عنوان شد که بطورمثال بخش خصوصی می تواند ماهواره هایی با مقیاس کوچک تولید نماید.
عباسپور اظهار داشت: موضوع دیگر ارائه ساختار برنامه ۱۰ ساله از ماموریت ها و چشم اندازهای سازمان فضایی ایران در ارتباط با طراحی نقشه و ایجاد قطب پرتاب فضایی در کشور بود. همین طور درباب ظرفیت هایی که این سازمان دارد مطالبی عنوان شد مانند این که می توانند مثل ماهواره خیام برای تصاویری که می فرستند فروش بین المللی داشته باشد که از آن استقبال هم می شود.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن اظهار داشت: از موضوعات مطرح شده دیگر در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن با مسئولان سازمان فضایی ایران بحث یکپارچه سازی اطلاعاتی بود که این سازمان می تواند برای ارائه یک نقشه محوری هماهنگ سازی کند.1401/10/21
08:20:44
0.0 از 5
3126
تگهای خبر: خدمات , دولت , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵