مجلس ایران دات كام
فرزانه:

وضعیت تخصیص اعتبارات بودجه تا آخر سال بهتر می شود

وضعیت تخصیص اعتبارات بودجه تا آخر سال بهتر می شود

مجلس ایران دات کام: به گزارش مجلس ایران دات کام، یک عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که با عنایت به وضعیت خوب درآمدی دولت پیشبینی می شود که وضعیت تخصیص اعتبارات بودجه بهتر شود.


ولی الله فرزانه در گفتگو با ایسنا در رابطه با راهکارهای مجلس برای تخصیص بودجه و عملیاتی شدن آن اظهار داشت: در حالیکه سال جاری موافقت نامه ها بین سازمان برنامه و بودجه و وزرات خانه ها و همینطور بین سازمان مدیریت برنامه ریزی استان ها و دستگاههای اجرایی استان ها با تاخیر به امضا رسید اما پیشبینی می کنم با عنایت به وضعیت خوب درآمدی دولت، تا آخر سال وضعیت تخصیص اعتبارات بودجه وزارت خانه ها و دستگاه ها بهتر شود.
وی افزود: رابطه مستقیمی بین تخصیص اعتبارات بودجه با میزان درآمد دولت دارد که تحقق پیدا می کند بنابراین هرگاه وضع فروش نفت و درآمدهای نفتی و سایر درآمدها خوب باشد، وضع تخصیص هم خوب می شود؛ سال جاری فروش نفت خیلی بهتر از سالهای گذشته بوده است.
این عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در رابطه با ضرورت تغییرات در روند تدوین بودجه برای تغییر در نحوه تخصیص ها اظهار داشت: کمیسیون برنامه بودجه پیشنهادی برای تغییر در روند بررسی و تدوین بودجه عرضه کرد که به باعث آن بررسی بودجه دو مرحله ای می شد. این طرح مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت بنابراین سال جاری روند بررسی و تدوین بودجه همچون ادوار گذشته بوده و دو مرحله ای نمی گردد. شاید در سالهای آینده تغییراتی به وجود آید.1401/10/10
11:16:24
0.0 از 5
3228
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام