مجلس ایران دات كام
عماد در همایش تاریخ مجلس:

مجلس همیشه باید در رأس امور باشد

مجلس همیشه باید در رأس امور باشد

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس كتابخانه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امام (ره) فرمودند كه مجلس در رأس امور است و همه باید از حافظان این شعار بزرگ باشیم.به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از مهر، سید علی عماد بعدازظهر امروز در مراسم «افتتاحیه هفتمین همایش تاریخ مجلس»، اظهار داشت: مجلس پربارترین محصول انقلاب مشروطیت است و با نگاه كسانی شكل گرفته كه عمیق ترین دلسوزی ها را برای مردم و این مملكت داشته اند.
وی اضافه كرد: كتابخانه مجلس، یك كتابخانه تحقیقاتی است كه مجموعه اسناد و مدارك در رابطه با نهاد قانونگذاری را جمع آوری می كند و مطالعات بسیار زیادی را درباره پارلمان انجام می دهد.
رئیس كتابخانه مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: مركز پژوهش های مجلس، كتابخانه مجلس و همینطور مركز تحقیقات اسلامی، سه مأموریت مجزا را پیگیری می كنند بگونه ای كه مركز پژوهش های مجلس مطالعات گسترده و میدانی مربوط به قانونگذاری را دنبال می كند، كتابخانه مجلس مطالعات تاریخی درباره پارلمان را در دستور كار دارد و رسالت مركز تحقیقات اسلامی هم حوزه مطالعات اسلامی است.
عماد خاطرنشان كرد: كتابخانه مجلس به دنبال آن است كه همه شرایط لازم را برای پژوهشگران فراهم آورد و ما به دنبال آن هستیم كه به تحقیقات و پژوهش های آنان كمك نماییم.
وی متذكر شد: امام خمینی (ره) فرمودند «مجلس در رأس امور است و همه باید از حامیان و حافظان این شعار بزرگ باشیم تا دائماً مجلس در رأس امور بماند».
رئیس كتابخانه مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: طرح «تأسیس رشته مطالعات قانونگذاری» بعنوان «رشته مطالعات حقوقی» با گرایش «مطالعات پارلمانی در بخش حقوق عمومی از مقطع كارشناسی ارشد» در دستور كار ما است كه این طرح را پردیس فارابی دانشگاه تهران با كمك كارشناسانی از كتابخانه و مركز تحقیقات اسلامی دنبال می كنند و رئیس مجلس شورای اسلامی هم از این طرح استقبال كرده است.

1398/09/12
22:10:03
5.0 از 5
11092
تگهای خبر: پیگیری , حامی , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳