مجلس ایران دات كام
دلخوش:

افزایش نرخ ارز بر روی تمام کالاها اثر می گذارد

افزایش نرخ ارز بر روی تمام کالاها اثر می گذارد

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس تصریح کرد: صحبت های پشت تریبون مشکلی از بازار ارز حل نخواهد کرد و با ادامه سیاست فعلی بانک مرکزی مشخص نیست تا شب عید چه بلایی بر سر مردم بیاید.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، سید کاظم دلخوش در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بیان نمود: صحبت هایی که امروز در مجلس در مورد کنترل بازار ارز شد هیچ نتیجه ای نداشت، ۹۰ درصد ارز کشور در دست دولت می باشد که از محل فروش نفت و پتروشیمی ها به دست می آید تنها درصد ناچیزی در دست مردم است. آیا مدیریت درستی در این بازار وجود دارد؟ آیا دولت توانسته به درستی در این عرصه سیاستگذاری کند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: آیا در چنین وضعیتی مردم می توانند از آینده خود نگران نباشند؟ امروز اختیار بانک مرکزی دست خودش نیست. همه کالاها با افزایش نرخ ارز یک شبه گران می شوند، هر انسان عاقلی در چنین وضعیتی به دنبال تبدیل سرمایه خود و حفظ ارزش آن است. جایگاه بانک مرکزی مشخص است توپ را در زمین دیگران نیندازیم.
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به علت عدم مدیریت بازار ارز، امروز مجلس زیرسوال رفته است صحبت هایی که از تریبون مجلس عنوان شد دردی از مردم دوا نمی نماید. اگر در این حوزه کمبود قانون داریم خب کمیسیون اقتصادی طرحی بیاورد. با این روشی که بانک مرکزی پیش گرفته است روز به روز نرخ ارز گران تر شده و تا عید مشخص نیست چه بلایی بر سر مردم بیاید. فقط سکه و ارز گران نمیشود بلکه حتی قیمت تخم مرغ گران می شود. توپ را در زمین دیگران نیندازید. بانک مرکزی و دولت باید در این عرصه مدیریت کنند.1401/10/04
11:01:22
0.0 از 5
3354
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵