مجلس ایران دات كام
فراكسیون زنان مجلس با صدور بیانیه ای تاكید كرد

لغو عضویت ایران از کمیسیون مقام زن حرکت ظالمانه است

لغو عضویت ایران از کمیسیون مقام زن حرکت ظالمانه است

به گزارش مجلس ایران دات کام، فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه ای، لغو عضویت ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل را یک حرکت بدعت گونه و ظالمانه دانست و تصریح کرد که باید آمریکا و غرب به افکار عمومی جهانی پاسخ گو باشند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، متن بیانیه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:
«بسمه تعالی
یکی از مسائل قابل تأمل تاریخ معاصر که متأسفانه کشورهای امپریالیستی آنرا بشکلی جدی در ساختار سلطه نظام بین الملل نهادینه کرده اند، اینست که صاحبان سلاح های کشتار جمعی که بزرگ ترین زندان های طول تاریخ جهان را اداره می کنند، کشورهایی که در آنها میان سفیدپوست ها و رنگین پوست ها تبعیض بیداد می کند، امروز داعیه دفاع از حقوق بشر دارند و در این میان کشوری که خود قربانی تروریسم و تحریم های ظالمانه آن هاست را ناقض حقوق بشر می دانند.
کشورهای غربی در حالی دفاع از حقوق بانوان را در بوق و کرنا کرده اند که طبق آمار و برپایه گزارش های بین المللی، خود بزرگ ترین ناقض حقوق بانوان هستند. این کشورها در یک حرکت کاملاً سیاسی و به نام دفاع از حقوق بانوان، به عضویت جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون مقام زن پایان دادند. این در حالیست که وضعیت زنان در ایران به روایت آمار در حوزه های مختلف ارتقا یافته است؛ بخصوص در زمینه آموزش و بهداشت شاهد وضعیتی قابل توجه و مثبت هستیم.
در جمهوری اسلامی ایران از همان روزهای نخست انقلاب اسلامی سرمایه گذاری و برنامه ریزی مؤثری برای رشد و بهبود وضعیت تحصیلی و سلامت توجه ویژه به زنان و دختران مشخص انجام شد و امروز شاهد به ثمر نشستن این برنامه ریزی هستیم.
زنان تحصیل کرده ما که بخش قابل توجهی از کرسی های دانشگاهی و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها را می سازند، فعالیتهای خویش را در عرصه دانش بنیان، کارآفرینی و تعاونی های مبتنی بر دانش شروع کرده اند و شاهد اثرگذاری بیشتر از پیش ایشان در عرصه عمومی هستیم. علاوه بر این، ساختارسازی های مؤثر در رابطه با زنان بعد از انقلاب اسلامی، توجه ویژه به زنان در برنامه های توسعه و قانون گذاری های در رابطه با زنان همگی گویای توجه ویژه جمهوری اسلامی ایران به این امر مهم می باشد. ضمن آن که جمهوری اسلامی ایران تابحال تلاش داشته تعامل مثبت و سازنده ای با نهادهای بین الملل مبتنی بر زیست بوم فرهنگی و مذهبی خود داشته باشد و حسن نیت خویش را به اثبات رسانده است.
به همین جهت، لغو عضویت ایران در کمیسیون مقام زن که خارج از قاعده و با یک رفتار کاملاً سیاسی توسط آمریکا و کشورهای اروپایی که خود بیشترین نقش را در استثمار زنان و کالایی شدن آنها دارند، صورت گرفته، یک حرکت بدعت گونه و ظالمانه است. اساسا آمریکا و غرب که خود، مجری سیاست های غیرانسانی رژیم کودک کش صهیونیستی هستند، باید به افکار عمومی جهانی پاسخ گو باشند.»1401/09/25
11:59:26
0.0 از 5
3284
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱