مجلس ایران دات كام
جدی تشریح كرد

آیا عرضه خودرو در بورس کالا موفق بوده است؟

آیا عرضه خودرو در بورس کالا موفق بوده است؟

به گزارش مجلس ایران دات کام، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به ارزیابی از تجربه عرضه خودرو در بورس کالا پرداخت.


علی جدی در گفتگو با ایسنا در ارزیابی از تجربه ی عرضه خودرو در بورس کالا اظهار داشت: نخستین بار کمیسیون صنایع و معادن مجلس مبحث عرضه خودرو در بورس کالا را در چارچوب طرحی بیان کرد که هنوز این طرح به سرانجام نرسیده است.
وی افزود: در این طرح روندی برای عرضه خودرو در بورس کالا پیشبینی شده بود نه این که صرفاً هدف کشف قیمت یا به شکلی آزادسازی قیمت باشد؛ در این طرح پیشنهاد شد که پس از عرضه خودرو در بورس کالا، مابه تفاوت قیمت کارخانه و با نرخ عرضه در بورس در یک صندوقی جمع شود، بخشی از این پول به کارخانه دار و تولید کننده داده شده و بخشی برای صنعت خودرو هزینه شود بدین شکل که این پول برای حمل و نقل عمومی و نوسازی حمل و نقل عمومی و در نهایت تأمین منافع مردم پرداخت شود؛ با مدل فعلی مصرف کننده پول را می دهد و خودروساز از آن بهره می برد.
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در رابطه با دستاوردهای مدل فعلی عرضه خودرو در بورس کالا اظهار داشت: با این روش قیمت خودرو شفاف شده اما خروجی آن برای مصرف کننده خوب نیست؛ در این مدل پول واسط گری و آن چه به جیب دلال می رفت، نصیب خودروساز شده و در نهایت تفاوتی برای مردم و مصرف کننده ندارد.1401/09/17
23:21:10
0.0 / 5
297
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱