مجلس ایران دات كام
فلاحی :

بایدن درگیر مشکلات داخلی است

بایدن درگیر مشکلات داخلی است

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا به واسطه مشکلات داخلی تحت فشار است و اتفاقاً آنان بیشتر از ما مشتاق هستند که مذاکرات صورت گیرد.سارا فلاحی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به مواضع بعضی از مقامات آمریکا همچون رابرت مالی در خصوص این که مذاکرات در اولویت آمریکا نیست، عنوان کرد: آمریکایی ها رفتار دوگانه ای دارند، بگونه ای که رفتار آنان در ظاهر با رفتارشان در باطن تفاوت اساسی دارد.
وی بیان نمود: مقامات آمریکا به ظاهر می گویند که برجام در اولویت آنان نیست، اما در پشت پرده چندین بار از جمهوری اسلامی ایران خواسته اند که به میز مذاکره بازگردد. آنان به علت مسائل داخلی خود همچون مباحث در ارتباط با انرژی به مذاکرات نیاز جدی دارند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: آمریکایی ها بارها از تیم مذاکره کننده ما خواسته اند که کشورمان به میز مذاکره بازگردد. دقیقا در همین لحظه ای که بعضی از مقامات آمریکا می گویند برجام در اولویت آنان نیست، مدام پیغام هایی به ما می دهند و خواهان آن هستند که ایران به میز مذاکره بازگردد.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده به نقل از وزارت خارجه می گویم که ظاهر و باطن آمریکایی ها متفاوت می باشد و آنان در ظاهر تلاش می کنند که از موضع اقتدار صحبت کنند و بگویند که مذاکرات در دستور کار آنان نیست، اما در باطن، واسطه های مختلفی فرستاده اند و بارها واسطه های آمریکا از جمهوری اسلامی ایران خواهش کردند که به میز مذاکره بازگردد.
فلاحی بیان نمود: اگر قرار باشد مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد، اساسا آمریکایی ها باید در سیاست های خود تجدیدنظر کنند. بایدن، رئیس جمهور آمریکا به واسطه مشکلات داخلی تحت فشار است و اتفاقاً آنان بیشتر از ما مشتاق هستند که مذاکرات صورت گیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن اشاره به پیشنهادات ایران برای ادامه مذاکرات، اظهار داشت: ما پیشنهادات خویش را در رابطه با مذاکرات مطرح و اعلام کردیم و روی پیشنهادات خود محکم ایستادیم.
وی خاطرنشان کرد: البته آنها گفته اند که پیشنهادات ما را بررسی نموده اما فعلا به نتیجه نرسیده اند که با تمام پیشنهادات جمهوری اسلامی ایران موافقت کنند. پیشنهادات ما در مذاکرات کاملاً منطقی است و ما گفتیم که اگر می خواهید برجام احیا شود، باید پیشنهادات ایران را بپذیرید چون که آنان از برجام خارج شده اند و باید به تعهدات خود بازگردند و یکسری تضامین دهند.منبع:

1401/08/30
13:01:59
0.0 از 5
3011
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵